نحوه انتخاب تشک

نحوه انتخاب تشک

کارشناسان معتقدند که خواب خوب یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ و بهبود سلامتی ماست. تشک عامل بزرگی در توانایی ما برای خواب خوب است، با این حال بسیاری از مردم نحوه انتخاب تشک واهمیت آن را نادیده می گیرند و به استفاده از تشکی ادامه می دهند که حمایت و راحتی کافی را ارائه نمی دهد.
یک تشک جدید می تواند سرمایه گذاری قابل توجهی باشد، اما انجام این مرحله می تواند توانایی شما برای خواب بهتر را باز کند. مانند هر خرید عمده، شما می خواهید مطمئن شوید که عاقلانه انتخاب می کنید.

نحوه انتخاب تشک
نحوه انتخاب تشک

نحوه انتخاب تشک

برای کمک به شما در مورد نحوه انتخاب تشک، اطلاعات کلیدی را تکه تکه تجزیه می کنیم. با استفاده از این راهنما، دانش لازم برای یافتن بهترین تشک با استحکام و ویژگی‌های مناسب متناسب با نیازهایتان را خواهید داشت و شب‌ها به خواب عالی خواهید رسید.

پیدا کردن تشک مناسب می تواند بسیار دشوار باشد. جستجوی خود را با استفاده از آزمون تشک ما در زیر شروع کنید، که به تعیین بهترین تخت شما بر اساس وضعیت خواب، وزن بدن و سایر عوامل کلیدی کمک می کند.

انواع تشک

اگر به تازگی به دنبال تشک جدید هستید، احتمالاً متوجه شده اید که تعداد گزینه ها ممکن است گیج کننده باشد. یک راه مفید برای به دست آوردن بلبرینگ این است که با فکر کردن در مورد انواع تشک شروع کنید.

تقریباً همه تشک ها را می توان به عنوان یکی از پنج نوع فوم، فنر داخلی، هیبرید، لاتکس یا تخت هوا شناسایی کرد. فنرهای داخلی شناخته شده ترین هستند و به طور سنتی پایه اصلی خانه ها در سراسر کشور بودند. با این حال، در سال های اخیر، انواع دیگر تشک ها محبوبیت زیادی پیدا کرده اند.

این انواع دیگر تشک ها عمدتاً با ارائه عملکرد پویاتر دامنه خود را گسترش داده اند. آنها همچنین با رشد صنعت تشک آنلاین مقرون به صرفه تر و در دسترس تر شده اند.

دانستن اصول اولیه در مورد هر یک از این انواع می تواند به عنوان پایه ای باشد که بر اساس آن می توانید جستجوی خود را برای بهترین تشک ادامه دهید.

فوم :

نحوه انتخاب تشک
نحوه انتخاب تشک

این تشک ها کاملاً با فوم و بدون کلاف ساخته می شوند. آنها تمایل دارند خطوطی بالاتر از حد متوسط را برای بدن ایجاد کنند، فشار را کاهش دهند و انزوای حرکتی را ایجاد کنند، که آنها را برای افراد خواب پهلو و زوج ها مناسب می کند. در بین فوم هایی که در این تشک ها استفاده می شود، مموری فوم معروف ترین است.

مانند :

1.پاکت اسپرینگ مموری دار

2.سوپر آویژ دبل پددار

3. مدل پاکت اسپرینگ پد دار پلاس

تشک فنری:

نحوه انتخاب تشک
نحوه انتخاب تشک

دارای یک سیستم پشتیبانی مبتنی بر سیم پیچ و چند لایه دیگر است. در حالی که سیم‌پیچ‌ها مقداری پشتیبانی را ارائه می‌دهند، فنرهای داخلی اغلب فاقد فشار کاهش هستند. سطح خواب آن‌ها تندتر است و انزوای حرکتی محدودی دارد. با قیمت پایین تر، اینها در بین خریداران ارزان قیمت محبوبیت بیشتری دارند.

مانند :

1.  مدل فنری رامش

2. مدل سوپرفنری آسوده

3.تشک رویال مدل آسا

هیبرید :

هیبریدها دارای دو عنصر مرکزی هستند: یک هسته پشتیبانی فنر داخلی و یک سیستم راحتی فوم قابل توجه. لایه‌های راحتی می‌توانند شامل فوم یا لاتکس باشند، و گاهی اوقات حتی شامل یک لایه کوتاه‌تر از سیم‌پیچ‌ها (به نام میکرو کویل) می‌شوند. این تشک ها ترکیبی از جهش و کانتورینگ را با حفظ حرارت کم ارائه می دهند و بسته به اینکه دقیقاً چگونه ساخته شده اند می توانند برای خوابندگان در هر موقعیتی مناسب باشند.

لاتکس :

 

وقتی همه لایه‌های تشک با لاستیک لاتکس ساخته می‌شوند، برخی آن را تشک تمام لاتکس یا تشک واقعی می‌گویند. برای سادگی، ما فقط از اصطلاح تشک لاتکس استفاده می کنیم. اینها جهش و دوام درجه یک را با کانتورینگ متوسط ارائه می دهند. هنگامی که با لاتکس طبیعی و ارگانیک ساخته می شوند، در میان خریدارانی که از محیط زیست آگاه هستند، بهترین انتخاب هستند.

تشک هوا :

تخت های هوا با یک محفظه هوا به عنوان هسته پشتیبانی ساخته شده اند. یک پمپ که توسط یک تلفن هوشمند یا کنترل از راه دور کنترل می شود – در تشک تعبیه شده است تا هوا را با فشار یک دکمه اضافه یا خارج کند و حداکثر انعطاف پذیری را به تختخواب ها می دهد. زوج‌ها تخت‌های هوا را دوست دارند، زیرا هر طرف را می‌توان روی سطح سفتی متفاوتی تنظیم کرد.

استحکام تشک 

نحوه انتخاب تشک
نحوه انتخاب تشک

راحتی ذهنی است، به این معنی که پیدا کردن تشکی که برای شما مناسب باشد بسیار مهم است.

سفتی نشان می دهد که یک تخت چقدر سخت یا نرم است. برای مقایسه گزینه ها، از مقیاس سفتی 1-10 استفاده می کنیم. این کاملاً علمی نیست، اما کمک می کند تشک چه احساسی دارد و برای چه کسانی مناسب است.

مقیاس
 استحکام
سطح
 استحکام
بهترین برای
2
فوق العاده نرم
تخت خواب های جانبی زیر 58کیلو
3
نرم
تخت خواب های جانبی زیر 58کیلو
4
نرم متوسط
افراد خواب کمتر از 58کیلو ؛ خواب های جانبی زیر 105کیلو
5
متوسط
خواب های پشت و پهلو بین 58 تا 105 کیلو
6
شرکت متوسط
افراد بین 58 تا 105کیلو می خوابند. تخت خواب های جانبی بیش از105کیلو
7
شرکت
تخت خواب های جانبی بیش از 105کیلو ؛ افراد پشت و معده بیش از 58 کیلو می خوابند
9-8
شرکت فوق العاده
افراد پشت و معده بیش از 105کیلو می خوابند

 

در حالی که نمودار لیست افرادی را که اغلب از یک سطح استحکام خاص سود می برند، فهرست می کند، به یاد داشته باشید که راحتی ذهنی است. برخی افراد فقط تشک نرم یا سفت‌تری را ترجیح می‌دهند یا ممکن است عوامل دیگری مانند کمردرد یا درد لگن داشته باشند که بر احساس درست تشک تأثیر می‌گذارد.

اگر مطمئن نیستید که چه سطح استحکامی برای شما مناسب است، چند راه وجود دارد که به شما کمک می کند تا بهترین حالت را تشخیص دهید:

وزن و وضعیت خواب خود را در نظر بگیرید تا محدوده را کاهش دهید.

به این فکر کنید که آیا هنگام استفاده از تشک فعلی خود در خانه یا اخیراً در هتل اقامت کرده اید، آرزوی تشک سخت یا نرم تر را دارید. به عنوان مرجع، بیشتر تشک های هتلی متوسط تا متوسط هستند که بیشترین جذابیت کلی را دارند.

ما به عنوان یک ماموریت تحقیقاتی از یک فروشگاه تشک محلی دیدن کنید و چند تخت را امتحان کنید. اطمینان حاصل کنید که حداقل 10-15 دقیقه روی تشک بمانید تا واقعاً ارزیابی کنید که چه چیزی راحت است.

نحوه انتخاب تشک برای کمردرد

نحوه انتخاب تشک
نحوه انتخاب تشک

دلایل بالقوه بی شماری برای کمردرد وجود دارد، اما تشک غیرحمایت کننده یکی از عواملی است که نباید دست کم گرفته شود. در افرادی که مشکل کمر ندارند، حمایت مناسب ممکن است از بروز درد جلوگیری کند و در افرادی که از قبل مشکلات کمر دارند، تشک مناسب ممکن است به بالشتک و راحتی کمک کند.

انتخاب بهترین تشک برای کمردرد به معنای در نظر گرفتن ماهیت آن درد در کنار سایر نیازها و ترجیحات تشک است. برخی از کمردردها کوتاه مدت هستند و به طور ناگهانی بروز می کنند. این به عنوان کمردرد حاد شناخته می شود . در موارد دیگر، درد در مدت طولانی ادامه می یابد و به عنوان کمردرد مزمن شناخته می شود . مشکلات کمر می تواند به صورت حاد شروع شود، مانند آسیب دیدگی، و مزمن شود .

یک فرد مبتلا به کمردرد حاد ممکن است تنها نیاز به تسکین موقت از تشک خود داشته باشد. این ممکن است به معنای استفاده از بالش های اضافی یا تنظیم موقعیت خواب آنها باشد. برای کمردرد مزمن، ممکن است به اقدامات مهم تری نیاز باشد، مانند انتخاب تشکی که سفت تر یا نرم تر باشد. یافتن سطوح مناسب راحتی و همچنین کاهش فشار می تواند به جهت گیری صحیح ستون فقرات در طول خواب کمک کند.

درد پایین کمر

نحوه انتخاب تشک
نحوه انتخاب تشک

کمردرد پنج مهره پایینی (L1-L5) در ناحیه کمر را تحت تأثیر قرار می دهد. این شایع ترین نوع کمردرد و یکی از دلایل اصلی مراجعه آمریکایی ها به پزشک است. این ناحیه پشت در برابر خم شدن و پیچ خوردگی آسیب پذیر است که می تواند به عضلات و خود ستون فقرات آسیب برساند.

گذراندن ساعت های زیاد در وضعیت بد خوابیدن می تواند باعث کمردرد شود. برای افرادی که به پهلو می‌خوابند، اگر شانه‌ها و لگن‌ها حمایت نشوند، ممکن است این اتفاق بیفتد و کل ستون فقرات را از بین ببرد. برای افرادی که پشت و شکم می خوابند، ممکن است به دلیل تشک بسیار نرم یا خیلی سفت رخ دهد که بر انحنای طبیعی ستون فقرات کمری فشار وارد می کند.

به طور کلی، تختخواب‌های جانبی باید به دنبال تشک‌های نرم تا متوسط سفت باشند که بتوانند نقاط ضربه آنها را کاهش دهند. کسانی که پشت و شکم می‌خوابند باید به دنبال تخت‌هایی با سفت تا سفت باشند که فقط سبک هستند.

کمردرد میانی و فوقانی

نحوه انتخاب تشک
نحوه انتخاب تشک

درد میانی و فوقانی کمر بسیار کمتر شایع است. آناتومی در این مناطق پایدارتر است و احتمال رگ به رگ شدن و کشیدگی ناشی از حرکات پیچشی را کاهش می دهد. درد در این نواحی می تواند با مشکلات جدی تری مرتبط باشد و باید توسط پزشک بررسی شود.

در برخی موارد، وضعیت نامناسب می‌تواند تنش نامناسبی را در قسمت میانی یا بالای کمر ایجاد کند. تشک فشار آور که به تراز ستون فقرات کمک می کند می تواند خطر این نوع درد را کاهش دهد. داشتن یک بالش باکیفیت با حجم مناسب نیز می تواند تضمین کند که گردن و ستون فقرات بالایی از حمایت کافی برخوردار هستند.

موقعیت های خواب

نحوه انتخاب تشک
نحوه انتخاب تشک

وقتی به طور معمول به خواب می روید در چه وضعیتی هستید؟ و وقتی از خواب بیدار می شوید در چه موقعیتی هستید؟

پاسخ به این سوالات می تواند بینش کلیدی برای کمک به انتخاب تشک ارائه دهد. قسمت‌هایی از بدن شما که برای حفظ تراز ستون فقرات نیاز به حمایت بیشتری دارند، بر اساس وضعیت خواب شما متفاوت است. به همین دلیل، انتخاب یک تشک متناسب با وضعیت خواب شما می تواند راحتی را افزایش داده و به جلوگیری از درد و درد کمک کند.

پشت خوابان

نحوه انتخاب تشک
نحوه انتخاب تشک

افرادی که به پشت می‌خوابند بیشترین فشار را به کمر خود وارد می‌کنند. اگر تشک خیلی نرم باشد، بالاتنه می تواند عمیق تر از قسمت بالایی پشت و پایین بدن فرو برود و این شکل U می تواند فشار ایجاد کند. اگر تشک خیلی سفت باشد، هیچ گونه انحنای خفیف در قسمت پایین کمر وجود نخواهد داشت. در نتیجه، پشت خوابان ها با تشک متوسط سفت تا سفت با کانتورهای سبک تا متوسط بهترین عملکرد را دارند.

خواب های به پهلو ها

تختخواب‌های کناری دارای نقاط فشار تیز هستند که در آن بدن عریض‌ترین قسمت را دارد، به ویژه در شانه‌ها و باسن یک تشک خیلی نرم، این نقاط با بقیه ستون فقرات خارج می شوند. در یک تشک خیلی سفت، آنها تاثیر را در آن نقاط احساس می کنند و مستعد ناهماهنگی هستند. بنابر این، تخت خواب های جانبی با تشک های نرم تا متوسط سفت بهترین عملکرد را دارند.

معده خوابان

معده‌خواب‌ها مانند افراد پشتی هستند و بیشترین فشار را به ستون فقرات کمری وارد می‌کنند. آنها معمولاً با تشک سفت که می تواند آنها را از حالت U دور نگه دارد بهترین کار را انجام می دهند و وقتی به صورت رو به پایین روی تشک دراز می کشند احساس خفگی نمی کنند.

خواب آورهای ترکیبی

خواب های ترکیبی در طول شب در بیش از یک موقعیت قرار می گیرند. آنها معمولاً باید تشک را بر اساس موقعیتی که بیشترین زمان را در آن سپری می کنند انتخاب کنند. اگر موقعیت اولیه وجود نداشته باشد، شرکت Medium Firm بهترین گزینه را در بین موقعیت های خواب ارائه می دهد. این تختخواب ها همچنین باید به دنبال تشکی پاسخگو باشند که حرکت آسان روی تخت را تسهیل کند.

انواع بدن

مانند وضعیت خوابیدن، شکل بدن و وزن بر انتخاب بهترین تشک برای حمایت از ستون فقرات، راحتی و سایر ویژگی های مهم تأثیر می گذارد.

نیم رخ 

با نیم رخ سبک تر، افرادی که وزن آنها کمتر از 58کیلو است، به این اندازه در تشک فرو نمی روند. برای داشتن کانتورینگ کافی، اغلب از تشک نرم تری بهره می برند، به خصوص اگر به پهلو بخوابند ویا نقاط فشار مشخصی داشته باشند. تشک های فنری داخلی معمولاً مناسب نیستند و تخت های فوم یا هیبریدی گزینه های قانع کننده ای هستند.

افراد بین 58 تا 105کیلو معمولاً می توانند از پیشنهادات ما برای استحکام تشک بر اساس وضعیت خوابیدن در بخش قبل پیروی کنند. تشک های فوم، هیبرید و لاتکس همگی گزینه های جامد هستند و می توان آنها را بر اساس ویژگی ها و طرح های خاص خود انتخاب کرد.

افراد بالای 105 کیلو

افراد بالای 105کیلو بیشتر در تشک فرو می‌روند، به‌ویژه در نزدیکی قسمت‌های سنگین‌تر بدن، که می‌تواند باعث از بین رفتن ردیف ستون فقرات شود. این خواب‌آورها معمولاً با تشک‌هایی که کمی سفت‌تر هستند نتایج بهتری دارند تا از این خطر جلوگیری کنند.

یک تشک پاسخگو راحت تر روی آن جابه جا می شود و این می تواند برای افراد بالای 105کیلو ارزشمند باشد زیرا احتمال گیر افتادن در تخت را کاهش می دهد. گزینه های لاتکس و هیبرید معمولاً پاسخگوترین هستند.

دوام برای افراد با هر وزنی مهم است، اما افراد بالای 105کیلو می توانند باعث سایش بیشتر در لایه های بالایی تشک شوند. به همین دلیل، خواب‌آورانی که وزن بدن بالاتری دارند، اغلب تشکی با سیستم راحتی ضخیم‌تر را انتخاب می‌کنند که از مواد با چگالی بالا استفاده می‌کند.

این فقط وزن نیست که بر نحوه انتخاب تشک مناسب تأثیر می گذارد. افرادی که شانه‌ها یا باسن‌های پهن‌تری دارند ممکن است به تشک نرم‌تری با کانتور بیشتر نیاز داشته باشند، به‌خصوص اگر به پهلو می‌خوابند. افراد بالای شش فوت باید ابعاد تشک را به دقت بررسی کنند تا مطمئن شوند که می توانند راحت دراز شوند.

قیمت گذاری

نحوه انتخاب تشک
نحوه انتخاب تشک

به عنوان قطعه مبلمانی که تقریباً تضمین شده است بیشترین استفاده را داشته باشد، تشک یک سرمایه گذاری جدی برای راحتی شما است. در عین حال، از نظر مالی می تواند یک سرمایه گذاری جدی باشد و قیمت گذاری یک عامل مرکزی است که باید در هنگام خرید تشک در نظر گرفت.

یک تمرین مفید برای اکثر خریداران این است که به بودجه کلی اتاق خواب خود فکر کنند. این شامل یک تشک جدید و سایر لوازم جانبی است که ممکن است مورد نیاز باشد، مانند بالش یا ملافه جدید.
محدوده قیمت تشک‌ها از مدل‌های بسیار کم‌هزینه و کم‌کیفیت تا تخت‌خواب‌های شش رقمی طراحی شده است.

عواملی که در قیمت تشک نقش دارند

تشک‌هایی با ویژگی‌های بیشتر و طراحی مستحکم اغلب دارای قیمت بالاتری هستند، اما این بدان معنا نیست که تشک‌های گران‌تر همیشه بهتر است، که خبر خوشایندی برای افرادی است که با بودجه کم خرید می‌کنند. تعدادی از عوامل می توانند در قیمت تشک نقش داشته باشند:

مواد:

برخی از انواع مواد، مانند لاتکس، اغلب هزینه بیشتری دارند. علاوه بر این، استفاده از مواد با کیفیت بالا، دست ساز، ارگانیک یا مواد تخصصی دیگر می تواند قیمت تشک را بالا ببرد.

نوع ساخت:

نحوه ساخت تشک می تواند بر قیمت آن تأثیر بگذارد. به طور کلی تشک های بلندتر که لایه های بیشتری دارند هزینه بیشتری دارند.

نام تجاری:

مانند اکثر محصولات مصرفی، برخی از مارک ها، به ویژه آنهایی که آرزو دارند مارک های لوکس باشند، هزینه بیشتری دارند.

محل ساخت:

اگر تشک و اجزای آن در محلی دورتراز محل فروش ساخته شود یا در خارج از کشور احتمالاً گرانتر تشک ساخته شده خواهد بود .

جایی که فروخته می‌شود:

خرید آنلاین معمولاً به معنای قیمت پایین‌تر است، اما فرصت‌هایی برای دستیابی به یک معامله خوب در فروشگاه‌های تشک نیز وجود دارد، مخصوصاً برای مذاکره‌کنندگان باهوش.

نحوه انتخاب تشک
نحوه انتخاب تشک

کلام آخر

برای افرادی که نگران هزینه تشک جدید هستند، باید چند نکته را در نظر داشته باشند.

اول: مقادیر بسیار خوبی در سراسر محدوده قیمت تشک وجود دارد.

دوم: قیمت هایی که در برچسب هستند. به ندرت پیش می‌آید که مشتریان این قیمت را بپردازند، زیرا فروش منظم ، تبلیغات و تخفیف‌ها فراوان است. به عنوان مثال، بسیاری از برندها فروش خود را در روزهای تعطیل مانند اعیاد ویلدا و جمعه سیاهو غیره… انجام می دهند.

اگر به صورت آنلاین خرید می کنید، معاملات معمولاً مستقیماً ارائه می شوند.

برای خرید از تشک رویال روی لینک کلیک کنید

سوم: اگرچه ممکن است هزینه زیادی داشته باشد، اما گرفتن یک تشک عالی ارزشش را دارد. یک تشک بهینه نه تنها از نظر سلامتی شما نتیجه خواهد داد، بلکه با ماندگاری بهتر، تا سال ها دیگر مجبور نخواهید بود برای تشک خرج کنید.

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

loading