تشک فنری چیست؟

تشک فنری چیست؟

از فنرها یا کلاف های فلزی با لایه ای نازک از فوم ساخته می شود تا سطحی نرم و راحت ایجاد کند. تشک های فنری نوعی تشک هستند.ساختار اصلی تشک فنری چیست؟ شامل کلاف ها یا فنرهای فلزی برای تکیه گاه است که در فوم محصور شده و “لایه تکیه گاه” را تشکیل می دهد.

این لایه با اثاثه یا لوازم داخلی پوشانده شده است که “لایه راحتی” را تشکیل می دهد. روکش لایه لایه تضمین می کند که هنگام خواب سیم پیچ ها و فنرها را مستقیماً زیر بدن خود احساس نمی کند، که ممکن است منجر به ناراحتی شود.

"<yoastmark

تاریخچه تشک فنری

تشک فنری که به عنوان تشک های فنری داخلی نیز شناخته می شوند، برای اولین بار در سال 1871 معرفی شدند و به دلیل پشتیبانی و جهش خود محبوبیت پیدا کردند. قبل از تشک‌های فنری، تخت‌ها شبیه بالش‌های بزرگ پر از موادی مانند پنبه، یونجه، پشم یا پر بودند ،که از حمایت کافی برخوردار نبودند. افزودن یک لایه سیم پیچ باعث بهبود پشتیبانی تشک می شود.

تشک فنری چیست؟

از فنرها یا کلاف های فلزی با لایه ای نازک از فوم ساخته می شود تا سطحی نرم و راحت ایجاد کند. تشک های فنری نوعی تشک هستند که دارای فنرهای فلزی زیادی برای ایجاد یک لایه نگهدارنده هستند، مانند این تشک که دارای کلاف های فولادی برای پشتیبانی بیشتر است. تشک های فنری با یک لایه بالشتک فوم روی سطح به پایان می رسند تا لایه های اضافی را ایجاد کنند.

"<yoastmark

لایه های تشک فنری

لایه روکش شامل یک رویه لحافی است که زیبایی و احساس تشک را تعیین می کند. انواع لایه های فوم، پدهای الیافی، لحاف، کلاف و فنر تشک سنتی فنری را تشکیل می دهند.

در حالی که روکش‌های لحافی، فوم‌ها و پدهای الیافی به راحتی خواب‌آوران کمک می‌کنند، سیستم کویل از تشک پشتیبانی می‌کند و جریان هوا را در داخل تشک افزایش می‌دهد و تنفس آن را افزایش می‌دهد. لایه های سیم پیچ با چگالی های مختلف ساختار پایه تشک های فنری را تشکیل می دهند.

افراد معده خواب ممکن است از لایه سیم پیچ بهره ببرند زیرا این لایه به عقب رانده می شود و از قوس شدن غیر طبیعی بدن آنها جلوگیری می کند.

حس تشک های فنری بسته به عواملی مانند: نوع فنر، ضخامت فلز مورد استفاده در ساخت آن (که به عنوان گیج نیز شناخته می شود)، چگالی فنر و نحوه اتصال آنها با یکدیگر متفاوت است.

"<yoastmark

آیا تشک فنری برای سلامتی شما مفید است؟

دلایل زیادی برای گرم شدن بیش از حد و تعریق وجود دارد، مانند یائسگی، قند خون پایین، مشکلات هورمونی و برخی از انواع سرطان.

تشک های فنری می توانند برای مشکلات سلامتی مانند تعریق و گرمای بیش از حد در هنگام خواب مفید باشند زیرا ساختار فنر در تشک گردش هوا را در داخل و اطراف تشک تشویق می کند. آنها برای درد مفاصل خوب نیستند، زیرا به شکل بدن منحرف نمی شوند.

“نکته مهم، تشک فنری برای اشخاصی که به دلیل بالا بودن دمای بدن هنگام خواب تعرق دارند ، می تواند مفید باشد. “

انواع سیستم های تشک فنری

برای ساخت تشک های فنری می توان از فنرها و کلاف های مختلفی استفاده کرد. نحوه لایه‌بندی، چیدمان و اتصال این سیم‌پیچ‌ها و فنرها در یک بستر، انواع مختلفی را تعیین می‌کند .
مانند سیم پیچئ Bonnell، سیم پیچ افست، سیم پیچ پیوسته، سیم پیچ جیبی، سکه روی سیم پیچ و فنر داخلی.

1.تشک سیم پیچ Bonnell

کویل های (سیم پیچ )ساعت شنی شکل لایه پشتیبان این تشک فنر داخلی را تشکیل می دهند. این کویل ها در بین تشک های فنری ارزان ترین هستند و این تخت ها را نسبت به انواع دیگر دوام کمتری می کند.

"<yoastmark

2.تشک سیم پیچ افست

سیم پیچ های مجزا به یکدیگر متصل می شوند زیرا بسیار نزدیک و محکم به هم می نشینند و یک لایه سیم پیچ را تشکیل می دهند که پشتیبانی محکمی از تشک را فراهم می کند.

تشک های سیم پیچ افست بادوام هستند، اما سیم پیچ های متصل حرکت را منتقل می کنند و آنها را گزینه خوبی برای زوج ها نمی کند.

3.تشک سیم پیچ پیوسته

سیم پیچ های پیوسته از یک سیم بزرگ تشکیل شده است .که به هزاران سیم پیچ پیچیده می شود تا لایه پشتیبانی را تشکیل دهد. در حالی که این آرایش یک تخت بسیار بادوام ایجاد می کند، حرکت را نیز منتقل می کند .زیرا کل لایه پشتیبانی به خوبی به هم متصل شده است.

4.تشک سیم پیچ جیبی

تشک های سیم پیچ جیبی حاوی سیم پیچ های فنر داخلی هستند .که به صورت جداگانه در پارچه پیچیده شده اند. آنها جدیدترین نسخه کویل ها(سیم پیچ ها) هستند و از نظر فناوری پیشرفته تر از بقیه هستند و آنها را در دسته تشک های فنری گران قیمت ترین هستند.

بسته بندی های جداگانه انتقال حرکت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. این تخت را به یکی از گزینه های مورد علاقه تبدیل می کند.

5.تشک سیم پیچ روی کلاف

دو لایه سیم پیچ روی هم چیده شده اند .تا پشتیبانی را در تشک سیم پیچ روی سیم پیچ تقویت کنند. لایه اضافی روی لایه پایه انباشته را کاهش می دهد و پشتیبانی را در این تشک سیم پیچ روی سیم پیچ افزایش می دهد.

"<yoastmark

کلام آخر

ساخت یک تشک فنری، مانند این ، امکان جریان سالم هوا را از طریق تشک فراهم می کند و سطح خواب خنک تری را فراهم می کند.

تشک فنری برای افراد مبتلا به درد مفاصل یا کمر انتخاب مناسبی نیست .زیرا این نوع تشک فاقد توانایی کانتور شدن به بدن است .که می تواند فشار را بر روی مفاصل به خصوص برای افرادی که به پهلو می خوابند افزایش دهد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

loading