تشک مناسب دیسک کمر

تشک مناسب دیسک کمر

انرژی صرف شده در طول فعالیت های روزانه توسط انسان از طریق خواب بازیابی می شود و عملکرد مطلوب را در روز بعد تضمین می کند.

اختلالات خواب رایج هستند: یک متاآنالیز بر روی کیفیت خواب نشان داد که 15 تا 30 درصد از بزرگسالان اختلالات خواب مانند تأخیر شروع خواب (SOL)، مدت زمان ناکافی خواب و بیدار شدن مکرر در شب را گزارش می کنند.

کمردرد (LBP) به عنوان یکی از دلایل اصلی کیفیت پایین خواب شناخته شده است. یافته ها در مورد نوع تشکی که ممکن است از بروز کمردرد جلوگیری کند و درنتیجه کیفیت خواب را بهبود بخشد، متناقض است.

ما یک مرور سیستماتیک از مقالات منتشر شده در سال های اخیر انجام دادیم و ارتباط تشک های مختلف با کیفیت خواب و کمردرد را بررسی کردیم.

بر اساس مطالعات بررسی شده، تشک ها بر اساس کمیته استانداردسازی به عنوان زیر طبقه بندی شدند:

نرم

متوسط سفت

فوق سفت

تشک های سفارشی سازی شده برای بیماران مبتلا به خوابیدن به پشت.

در مجموع 39 مقاله واجد شرایط در بررسی سیستماتیک فعلی گنجانده شده است. نتایج این بررسی سیستماتیک نشان می‌دهد که تشک با سفت متوسط راحتی، کیفیت خواب و هم‌ترازی راچیس را افزایش می‌دهد.

تشک مناسب دیسک کمر

انتخاب تشک مناسب برای کسانی که دیسک کمر دارند اهمیت زیادی دارد. انتخاب نادرست تشک میتواند سبب درد شدید در ناحیه کمر شود.

به همین دلیل انتخاب تشک مناسب برای افرادی از بیماری دیسک کمر رنج می‌برند حائز اهمیت است.
اولین شرط برای انتخاب تشک مناسب دیسک کمر درجه سختی آن است. تشک های خیلی سفت به بدن بیمار فشار وارد می‌کند و این فشار درد کمرشان را تشدید می‌کند.

بیمار به دلیل اینکه درد را کاهش دهد مرتب موقعیت خود را روی تشک عوض می‌کند و این حرکات خود باعث افزایش درد می‌شود. تشک های نرم به دلیل اینکه فشار زیادی به بدن وارد نمی‌کنند درد را بهبود می‌بخشند و باعث خواب با کیفیت می‌شوند.
در این راستا کارخانه تشک رویال توانسته با استفاده از تکنولوژی و متریال بروز دنیا تشک های فنر منفصل و دارای مموری فوم را برای این دسته از افراد تولید و عرضه کند که باعث کاهش چشمگیر درد آن‌ها شده است.

طبق تحقیقاتی که روی 313 بیمار دیسک کمر انجام شد، بیمارانی که روی تشک های فنر منفصل و دارای مموری فوم استراحت کرده اند خواب راحت تری نسبت به بقیه داشتند.

تشک مناسب دیسک کمر
تشک مناسب دیسک کمر

چه نوع تشکی برای افراد مبتلا به دیسک کمر مناسب است؟

 

کمردرد یکی از مهمترین دلایلی است که افراد در میان‌سالی تحرک خود را از دست می دهند. درد می تواند افراد را از درگیر شدن در فعالیت بدنی باز دارد و حفظ وزن مناسب و حفظ قدرت، استقامت و تعادل خود را با افزایش سن برای آن‌ها دشوارتر می کند.

بنابراین درمان و مدیریت کمردرد ناشی از صدمات یا مشکلات سلامتی برای ادامه مسیر زندگی سالم و فعال بسیار مهم است.

با توجه به اینکه اکثرافراد یک سوم عمر خود را در رختخواب بسرمیبرند، انتخاب تشک مناسب برای مدیریت کمردرد ضروری است. این می تواند تفاوت در اینکه آیا شما می توانید در شب بخوابید و روز بعد کار کنید.
درگذشته، پزشکان اغلب تشک های بسیار سفت را توصیه می کردند.
اما یک نظرسنجی از 268 فرد مبتلا به کمردرد نشان داد که کسانی که روی تشک های بسیار سفت می خوابند، ضعیف ترین کیفیت خواب را دارند.
از طرف دیگر تشک های نرم نیز می توانند مشکل ساز باشند. در حالی که تشک نرمی که با انحنای طبیعی بدن شما مطابقت دارد ممکن است به تراز مطلوب مفاصل کمک کند، همچنین ممکن است آنقدر عمیق فرو بروید که مفاصل شما در طول شب پیچ خورده و دردناک شوند.

پزشکان به این نتیجه رسیدن که بهترین تشک مناسب دیسک کمر است تشک های با سفتی متوسط است.

سؤال اینجاست که چه تشک مناسب دیسک کمر است؟

تشک پنبه ای

استفاده از تشک های پنبه ای برای دیسک کمراز لحاظ طبیعی بودن از قدیم مرسوم بوده وتشک خوبی است.
خاصیت تشک پنبه ای برای کمردرد، سفتی متوسط آن و طبیعی بودن الیاف آن است. همانطور که گفته شد تشک مناسب دیسک کمر، تشکی با سفتی متوسط است.

این نکته را در مورد تشک های پنبه ای باید در نظر داشت که به منظور حفظ کیفیت تشک لازم است که هرچند وقت یک بار الیاف پنبه ای داخل تشک ترمیم یا تعویض شود.
در غیر این صورت تشک پنبه ای سفت شد و خود می تواند عامل کمردرد ناشی از تشک گردد.

"<yoastmark

تشک مموری فوم

تشک های مموری فوم ازموادی به نام ویسکوالاستیک ساخته می شود. مزیت مواد ویسکوالاستیک نرم بودن و جذب انرژی است.
این نوع تشک در پاسخ به فشار بدن و گرما، شکل بدن را به خود گرفته و وزن را به صورت یکنواخت روی تشک پخش می کند.
زمانی که شما از روی تشک مموری فوم بلند می شوید، به شکل اولیه خودش بر می گردد. همین خاصیت تشک مموری فوم است که آن را مناسب برای کمردرد می کند.

شکل‌پذیری این تشک مموری فوم سبب حمایت از قوس های ستون فقرات شما می شود.

 

از چه نوع تشک‌هایی باید اجتناب کرد؟

همه تشک ها در طول زمان فرسوده می شوند، اما طول عمر آن‌ها به روش و موادی که شرکت ها برای ساخت آن‌ها استفاده می کند بستگی دارد.

گفته می شود، برخی از مواد ممکن است برای پشتی بهتر از بقیه باشند. محققان اثرات تشک‌های فوم و پنبه‌ایو تشک مموری فوم را بررسی کردند .

دریافتند که افراد پس از استفاده از تشک فوم دچار کمردرد شدند. با این حال، آن‌ها پس از استفاده از تشک پنبه ای  و تشک مموری فوم کمی تسکین یافتند.

نحوه انتخاب تشک مناسب دیسک کمر

فردی که به دنبال یک تشک مناسب دیسک کمر است باید مطمئن شود که تشکی را انتخاب می کند که راحت باشد و از ستون فقرات حمایت کند.

برخی از عواملی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:
سایز:
تشک ها در اندازه‌های مختلف هستند و افراد باید یکی را انتخاب کنند که مناسب ترین آن‌ها باشد.
راحتی:
افراد می توانند بین یک تشک نرم یا سفت یکی را انتخاب کنند. یک مقاله نشان داد که تشک های متوسط سفت ممکن است مناسب ترین انتخاب برای تسکین کمردرد باشند.
نوع:

انواع مختلفی از تشک ها برای انتخاب وجود دارد، مانند مموری فوم، فنر داخلی، هیبرید و تشک های بادی و غیره.

وضعیت خواب:

افراد باید تشک را با توجه به نواحی بدن که نیاز به حمایت بیشتری برای ایجاد تراز ستون فقرات دارند، انتخاب کنند. متخصصان بهداشت می گویند افرادی که به شکم می خوابند باید تشک های سفت تری نسبت به کسانی که به پشت یا پهلو می خوابند انتخاب کنند.

قیمت:

شخص نه تنها باید قیمت محصول را بررسی کند، بلکه باید هزینه های دیگری را نیز در نظر بگیرد که هزینه های حمل و نقل، نصب، مرجوعی و سایر هزینه ها را پوشش می دهد.

 

کلام آخر

تعداد قابل توجهی از افراد به دلایل مختلف فاقد خواب مناسب هستند. کمردرد به عنوان علت احتمالی خواب نامناسب در بزرگسالان شناسایی شده است.
پیش از این، کیفیت تشک ها و سیستم های رختخواب با درد درک شده توسط افراد مرتبط بود. با این حال، در مورد نوع و ویژگی های تشکی که به بهترین وجه به منظور کاهش درد ستون فقرات عمل می کند، اختلاف نظر وجود دارد.
افرادی که درد کمر دارند باید از تشک مناسب دیسک کمراستفاده کنند که به بهبود تراز ستون فقرات و کیفیت خوابشان کمک می کند.

در تحقیقات انجام شده  تشک های با سفتی متوسط تشک مناسب برای دیسک کمر هستند ،

که در این میان تشک های مموری فوم میتواند گذینه خوبی برای تسکین درد کمر باشد .

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

loading