تشک سفت یا تشک نرم کدام یک برای شما بهتر است؟

تشک سفت یا تشک نرم کدام یک برای شما بهتر است؟

تشک سفت یا تشک نرم کدام یک برای شما بهتر است؟ خرید تشک می‌تواند یک امر طاقت فرسا باشد. صدها تشک برای انتخاب آنلاین وجود دارد و آن‌ها در انواع تشک و اندازه‌های مختلف هستند. به علاوه، خرید تشک یک سرمایه‌گذاری بزرگ است، بنابراین تصمیمی است که می‌خواهید با دقت بگیرید که هر خریدار تشک باید از خود بپرسد: آیا تشک نرم بخریم یا سفت؟ این یک مکان عالی برای شروع است زیرا درجه نرمی و سفتی تشک واقعا بر میزان راحتی یا حمایت شما بر روی تشک تأثیر می‌گذارد. بله، اگر این موضوع به ترجیحات شخصی مربوط می‌شود، بخش بزرگی از آن است، اما برخی از معایب و مزایای تشک سفت و تشک نرم وجود دارد که در این مطلب به آن اشاره می‌شود.

 

فهرست مطالب:

تشک سفت یا تشک نرم کدام یک برای شما بهتر است؟

تشک سفت یا تشک نرم

ما این مقاله را برای راهنمای به خریدارانی که برای خرید تشک‌های سردرگم هستند. کمک کنیم تصمیم بگیرند که تشک نرم بهتر است یا سفت؟ اما قبل از مقایسه راحتی تشک طبی نرم و تشک سفت به ماهیت نرمی و سفتی تشک، چه چیزی تشک ها را سفت یا نرم می‌کند و در نهایت مزایا و معایب هر کدام را بررسی می‌کنیم.

ارزیابی درجه سفتی و نرمی تشک

اول از همه، اکثر شرکت‌های تشک از مقیاس 1-10 برای ارزیابی میزان سفت بودن تشک‌های خود استفاده می‌کنند. ما در تشک رویال از مقیاس 1-10 نیز استفاده می‌کنیم و 6.5 را سفتی متوسط می‌دانیم. هر چیزی زیر 6.5 در انتهای نرم‌تر طیف قرار می‌گیرد و هر چیزی بالاتر از 6.5 محکم‌تر است.

چه چیزی تشک را سفت یا نرم می کند؟

تشک سفت یا تشک نرم

سفتی تشک عمدتاً با ساختار و مواد آن تعیین می‌شود. به عنوان مثال، تشک فنری داخلی بدون لایه راحتی واقعی احتمالا سفت‌تر خواهد بود. البته، درجه کلاف‌ها نیز بر استحکام و پشتیبانی تشک تأثیر می‌گذارد، اما به طور کلی، تشک‌های فنری داخلی سفت‌تر از حد متوسط هستند.

تشک هایی که دارای لاتکس هستند نیز معمولا محکم‌تر و پشتیبانی‌کننده‌تر هستند. لاتکس ماده‌ای بسیار با دوام و با تراکم بالا که آن چیزی که برخی از تشک‌های فوم دارند را ندارد.

تشک سفت یا تشک نرم

وقتی صحبت از فوم شد، تشک‌های مموری فوم اغلب نرم‌تر از حد متوسط هستند. این ماده به دلیل احساس راحتی و کاهش فشار عالی شناخته شده است. در واقع، برخی از بهترین تشک‌های تخت در جعبه دارای جایگزین‌های مموری فوم مانند فوم تطبیقی یا فوم هوا هستند که بسیار نرم هستند.

فقط به این دلیل که تشک دارای فوم محافظ یا فوم‌نرم است، لزوماً به این معنی نیست که نرم‌تر از حد متوسط خواهد بود. این واقعا به ضخامت لایه راحتی بستگی دارد. از یک طرف، تشکی تنها دارای یک لایه نازک از فوم محافظ در بالا است و یک تشک بسیار سفت است. از سوی دیگر، دارای یک لایه راحت فوم محافظ بسیار ضخیم است، بنابراین تشک بسیار نرم‌تری دارد.

تشک سفت یا تشک نرم

ساخت و ساز و لایه‌های تشک

همه این‌ها گفته شد، سفتی واقعاً ذهنی است و به اندازه و وزن بدن فرد خوابیده بستگی دارد. فردی که وزن چندانی ندارد می‌تواند تشکی با لایه مموری فوم در بالای آن کاملاً نرم پیدا کند. اما یک فرد بزرگ‌تر می‌تواند لایه راحتی را فشار دهد و احساس کند تشک سفت‌تر است.

در عین حال، یک فرد سنگین‌تر واقعاً می‌تواند سیم‌‌پیچ‌های تشک فنری داخلی را فشرده کند تا نرم‌تر به نظر برسد. اما فرد سبک‌تر ممکن است واقعاً به داخل فشار نیاورد و تشک می‌تواند برای آن‌ها محکم‌تر احساس شود.

مزایا و معایب تشک های سفت

تشک‌های سفت فواید زیادی دارند و در میان آن‌ها پشتیبانی از همه مهم‌تر است. تشک‌های سفت بیشتر از تشک‌های نرم حمایت می‌کنند و بدن را بالا نگه می‌دارند، نه اینکه اجازه دهند بیش از حد فرو برود.

با دراز کشیدن روی یک تشک سفت، اکثر مردم احساس می‌کنند که روی تشکی می‌خوابند و هیچ مشکلی برای حرکت روی تشک ندارند.

این امر همچنین باعث می‌شود تشک‌های سفت خنک‌تر از تشک‌های نرم باشند. با قرار گرفتن بیشتر در بالای تشک، قسمت بیشتری از بدن در معرض هوایی است که در اتاق خواب در حال حرکت است.

با این حال، در حالی که تشک‌های سفت پشتیبانی بسیار خوبی را ارائه می‌دهند، اما در مورد کاهش فشار، بهترین نیستند. افرادی که به پهلو می‌خوابند ممکن است وقتی روی یک تشک سفت دراز می‌کشند فشار جدی روی شانه‌ها و باسن خود احساس کنند. همچنین، در حالی که راحتی ذهنی است، بسیاری از مردم تشک‌های سفت را راحت نمی‌دانند.

مزایا و معایب تشک های نرم

کاهش فشار واقعاً در تشک‌های نرم می‌توان یافت. آن‌ها اجازه می‌دهند افرادی که به پهلو می‌خوابند کمی بیشتر فرو بروند و فشار احساس شده بر روی شانه‌ها و باسن را کاهش دهند. همچنین، مردم به طور کلی تشک‌های نرم را به عنوان راحت‌تر توصیف می‌کنند.

این تشک‌های درعین حالی که بسیار نرم و کم‌فشار هستند، تشک نرم معمولاً فاقد تکیه‌گاه هستند. این تشک‌ها معمولاً قادر به تحمل وزن‌های سنگین‌تر نیستند و پشتیبانی کافی برای خوابیدن به پشت و روی شکم ندارند.

علاوه بر این، زمانی که فرد در یک تشک نرم فرو می‌روند، ممکن است درخواب هنگام حرکت و تغییر موقعیت با مشکل بیشتری روبرو شود. در هنگام فرو رفتن، ممکن است از گرم خوابیدن نیز شکایت داشته باشند زیرا بخش زیادی از بدنشان در معرض هوای اتاق خواب قرار نمی‌گیرد.

چه افرادی باید تشک سفت انتخاب کند؟

تشک سفت یا تشک نرم

1. افرادی که روی شکم می‌خوابند:

افرادی که عمدتاً روی شکم می‌خوابند، به تشکی نیاز دارند که از تمام بدنشان پشتیبانی کند، به ویژه زیر باسن. این افراد باید از تشک‌های سفت با حمایت لازم را از قسمت‌های زیر باسن فراهم کند تا ستون فقرات که باید در تراز خنثی مناسب باقی بماند داشته باشد.

2. افرادی که به پشت می‌خوابند:

در حالی که اکثر کسانی که پشت می‌خوابند بهتر است یک تشک با سفت متوسط انتخاب کنند، برخی می‌توانند تشک سفت را مناسب انتخاب کنند. تا زمانی که تشک به باسن اجازه می‌دهد کمی فرو برود، می‌تواند برای خوابیدن به پشت مفید باشد. اگر تشک خیلی نرم باشد، ممکن است بهترین تشک برای افراد پشت خواب نباشد.

3. افرادی که گرمایی هستند:

معمولاً تشک‌های سفت خنک‌تر از تشک‌های نرم هسنتد. تشک‌های نرم‌، به خصوص تشک‌هایی که دارای فوم محافظتی هستند، می‌توانند گرمای بدن را به دام بیندازند و گرما را به افراد درخواب منتقل کند. این احتمال در تشک سفت بسیار کمتر است.

4. افرادی که مشکلات حرکتی دارند:

هر کسی که به دلیل آسیب‌دیدگی یا مشکلات سلامتی در جابه‌جایی مشکل دارد، ممکن است بخواهد یک تشک سفت انتخاب کند. یک تشک سفت تغییر موقعیت و داخل و خارج شدن از تخت را بدون احساس گیر کردن بسیار آسان‌تر می‌کند.

چه کسانی باید تشک نرم انتخاب کند؟

تشک سفت یا تشک نرم

1. افرادی که به پهلو می‌خوابند:

می‌خواهید تشکی پیدا کنید که فشار روی شانه‌ها و باسن خود را کاهش دهید؟ تشک‌های نرم معمولاً دارای کاهش فشار فوق‌العاده‌ای هستند، بنابراین افرادی که به پهلو می‌خوابند باید این را در نظر داشته باشند.

2. افرادی که مشکلات درد دارند:

تشک‌های نرم می‌توانند برای کسانی که با درد مفاصل یا لگن دست و پنجه نرم می‌کنند مناسب باشد. تشک نرم با مموری فوم می‌تواند درد احساس شده در آن نواحی را کاهش داده و تسکین دهد.

3. کسانی که دوست دارند در تشک خود فرو بروند:

تشک‌های نرم واقعاً به افراد این امکان می‌دهد در خواب در تشک فرو بروند. هر کسی که ترجیح می‌دهد درتشک خود فرو روند، باید یک تشک نرم را ترجیح دهد.

4. زوج‌ها:

تشک‌های نرم‌تر، به‌ویژه تشک‌هایی که دارای فوم محافظ هستند، بهتر از تشک‌های سفت، انتقال حرکت را انجام می‌دهند. وقتی یکی از طرفین روی تشک حرکت می‌کند، شانس کمتری برای ایجاد مزاحمت برای شریک دیگر روی تشک نرم دارد.

تشک نرم یا سفت برای دیسک کمر

انتخاب تشک مناسب برای مشکلات دیسک کمر برای راحتی و تراز ستون فقرات بسیار مهم است. اتفاق نظر بین متخصصان سلامت و متخصصان خواب این است که تشک‌های مموری فوم و لاتکس معمولاً بهترین گزینه‌ها برای مبتلایان به دیسک کمر هستند. این مواد به‌خاطر خواص منطبق‌شان که باعث کاهش فشار می‌شوند و شکل طبیعی بدن را پشتیبانی می‌کنند، شناخته شده‌اند.

تشک با سفتی متوسط ​​اغلب توصیه می‌شود زیرا تعادلی بین پشتیبانی و راحتی برقرار می‌کند. به اندازه کافی سفت است که از ستون فقرات حمایت کند و از فرورفتن بیش از حد آن در عمق جلوگیری کند، که می‌تواند ستون فقرات را نامناسب و درد را تشدید کند. در عین حال، به اندازه کافی نرم است تا نقاط فشار بدن را کاهش دهد.

با این حال، ترجیحات شخصی و شرایط پزشکی خاص نقش مهمی دارند، بنابراین همیشه ایده خوبی است که برای مشاوره شخصی با یک ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی مشورت کنید. علاوه بر این، برخی از تشک‌ها دارای سیستم‌های پشتیبانی منطقه‌ای هستند که کاهش فشار را در نواحی مورد نظر ارائه می‌کنند که می‌تواند برای کسانی که مشکلات دیسک کمر دارند مفید باشد.

به یاد داشته باشید، هدف حفظ وضعیت خنثی ستون فقرات برای کاهش فشار بر روی دیسک‌های کمر است. بنابراین، در حالی که فوم حافظه و لاتکس به طور کلی مناسب هستند، انتخاب نهایی باید بر اساس نیازهای راحتی و پشتیبانی فردی باشد.

تفاوت تشک سفت و تشک نرم

انتخاب بین تشک سفت و نرم می‌تواند به طور قابل توجهی بر کیفیت خواب و راحتی شما تأثیر بگذارد. در ادامه به تفکیک تفاوت‌ها آمده است:

تشک سفت:

  • پشتیبانی: تشک‌های سفت برای تنظیم ستون فقرات عالی هستند، به‌ویژه اگر مشکلات کمر دارید مفید است.
  • احساس: آنها تمایل دارند که خواب را در بالای تخت احساس کند، زیرا تحت فشار زیاد فشرده نمی‌شوند.
  • بهترین برای: افرادی که به پشت یا روی شکم می‌خوابند، ممکن است سطح سفت‌تری را ترجیح دهند، زیرا کمک می‌کند کمرشان در تراز بهتری قرار گیرد.

تشک نرم:

  • راحتی: تشک‌های نرم فرو رفتن عمیق‌تر و کاهش فشار پیشرفته‌تر را فراهم می‌کنند، زیرا تحت فشار راحت‌تر فشرده می‌شوند.
  • احساس: آنها یک اثر آرام بخش آغوش مانند را ارائه می‌دهند که می‌تواند درد مفاصل را کاهش دهد و اغلب توسط افراد خوابیده به پهلو ترجیح داده می‌شود.
  • بهترین برای: اگر با درد و درد دست و پنجه نرم می کنید و به پهلو می خوابید، یک تشک نرم و شیک ممکن است لذت بخش‌تر باشد.

کلام آخر

در نهایت پاسخ به این سوال که تشک باید سفت باشد یا نرم؟ نباید خیلی سخت باشد. انتخاب اینکه فرد تشک سفت یا نرم می‌خواهد اولین قدم برای یافتن تشک عالی است. ما در تشک رویال به شما کمک می‌کنیم راحت‌تر انتخاب کنید. برای ارتباط با کارشناسان و برای مشاوره و خرید تشک به وبسایت رویال تشک مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

loading