چگونه تشک خود را به سرعت و به راحتی عمیق تمیز کنید؟

چگونه تشک خود را به سرعت و به راحتی عمیق تمیز کنید؟

اکثر مردم حدود یک سوم عمر خود را صرف یک تشک می کنند. به همین دلیل تشک ها مقدار زیادی خاک، گرد و غبار جمع می کنند و اغلب لکه دار می شوند. پس از مدتی، تشک شما ممکن است ناخوشایند باشد یا حتی برای شما و خانواده‌تان خطری ایجاد کند.

علاوه بر این، ممکن است رایحه یا بوهای زننده را دریافت کند. با این حال، خوشبختانه با آماده کردن تشک خود، انجام اقداماتی برای تمیز کردن آن و از بین بردن لکه ها، می توانید تشک خود را تمیز کنید.

چگونه تشک خود را به سرعت و به راحتی عمیق تمیز کنید؟

اگر اخیراً به تمیز کردن تشک رویال خود فکر نکرده اید ، این را در نظر بگیرید: احتمالاً هر شب شش، هفت یا هشت ساعت را روی تشک سپری می کنید. در طول این مدت، گرد و غبار، سلول‌های مرده پوست، عرق و روغن بدن شما می‌توانند به داخل و داخل آن راه پیدا کنند و منجر به لکه‌های زرد احتمالی شوند.

ناگفته نماند که این محیط آهن ربایی برای کنه های گرد و غبار است. چه از آلرژی رنج می برید چه نباشید، بهتر است تشک خود را مرتباً اصلاح کنید ، توصیه می شود هر چند ماه یکبار تکرار کنید تا تخت خود را تازه و بدون گرد و غبار، لکه و بو نگه دارید. پیش از این، دریابید که چگونه تشک را از هرگونه لکه تمیز کنید و از چه محصولاتی برای پاک کردن لکه های تشک خود استفاده کنید.

از بین بردن زباله های بستر

اولین کاری که برای تمیز کردن تشک رویال باید انجام داد .

1.لوازم تمیز کردن تشک

 چگونه تشک خود را به سرعت و به راحتی عمیق تمیز کنید

چگونه تشک خود را به سرعت و به راحتی عمیق تمیز کنید

برای تمیز کردن عمیق تشک، به چه موادی نیاز داریم.

1. جاروبرقی با اتصال اثاثه یا لوازم داخلی
2. یک پاک کننده آنزیمی یا مایع ظرفشویی برای از بین بردن لکه ها
3. پودر لباس شویی
4. جوش شیرین
5. پارچه های تمیز کننده
6. آب سرد

2.تاق را تهویه کنید

اطمینان حاصل کنید که اتاقی که در آن کار می کنید دارای تهویه مناسب باشد. تمام پنجره ها و درهای اتاق را باز کنید. علاوه بر این، پنجره ها را در جای دیگری از خانه باز کنید و تهویه هوا را روشن کنید تا تهویه متقابل را تشویق کنید.

نکته مهم
مطمئن شوید که اتاق خیلی مرطوب یا مرطوب نباشد.

 

تهویه اتاق، به خشک شدن تشک پس از استفاده از پاک کننده ها روی آن کمک می کنید و اجازه می دهید بوی بد و بوی شیمیایی از بین برود.

3. ملحفه هاو بالش را بردار و بشویید

 چگونه تشک خود را به سرعت و به راحتی عمیق تمیز کنید
چگونه تشک خود را به سرعت و به راحتی عمیق تمیز کنید

قبل از انجام هر اقدامی برای تمیز کردن تشک، باید هر چیزی را که بخشی از تشک نیست، از تشک خارج کنید. این مهم است، زیرا کثیفی و رایحه‌های بد می‌توانند روی ملحفه‌ها، روکش‌های تشک، پدمحافظ‌های تشک و سایر چیزهایی که معمولاً روی تشک خود قرار می‌دهیم جمع شوند.

ملحفه های خود را با احتیاط تا کنید تا گرد و غبار یا خاک بیشتری روی تشک نریزد.
هر گونه پد تشک را که ممکن است روی آن را پوشانده اید بردارید.هر تکه پارچه ای را که قابل جدا شدن است بردارید.

ملحفه‌ها ، روبالشی‌ها و روکش‌های تشک در ماشین لباسشویی شسته شوند. شستن تمام ملافه ها در آب داغ به خلاص شدن از شر هر گونه گرد و غبار کمک می کند. بسته به نوع بالش هایی که دارید، ممکن است بتوانید آنها را نیز بشویید.

4.تشک را جاروبرقی بکشید

 چگونه تشک خود را به سرعت و به راحتی عمیق تمیز کنید

چگونه تشک خود را به سرعت و به راحتی عمیق تمیز کنید

شاید مهمترین راه برای آماده سازی تشک، جاروبرقی کامل آن باشد. بدون جاروبرقی مناسب، کثیفی و زباله زیادی روی تشک باقی می‌ماند و تلاش شما برای تمیز کردن آن را تضعیف می‌کند.

با جاروبرقی خود روی تمام سطح تشک از جمله کناره ها تمیز کنید. به درزها توجه ویژه ای داشته باشید و داخل شکاف را باز کنید تا هرگونه کثیفی یا گرد و غبار پنهان را بگیرید.
ضمناً مکان‌های صعب العبور مانند شکاف، فرورفتگی و گلدوزی استفاده کنید.

"تشک را برگردانید و طرف دیگر را جاروبرقی بکشید."

از بین بردن لکه ها

تشک خود را به صورت دوره ای از نظر لکه بررسی کنید و بلافاصله پس از مشاهده لکه آن را تمیز کنید. این به جلوگیری از نشستن آنها و تمیزتر نگه داشتن تشک شما کمک می کند. هر زمان که مشکوک به لکه شدن تشک خود هستید، زیر ملحفه ها را بررسی کنید و بلافاصله آن را تمیز کنید.

 

1. تشک خود را با لکه‌بر تمیز کنید

 چگونه تشک خود را به سرعت و به راحتی عمیق تمیز کنید

چگونه تشک خود را به سرعت و به راحتی عمیق تمیز کنید

حال وقت آن است که روی از بین بردن لکه ها ی تشک تمرکز کنید و این به معنای تمیز کردن لکه ها است. هرگز تشک خود را خیس نکنید یا آب یا محلول تمیز کننده را مستقیماً روی آن نریزید. مثلاً مموری فوم اصلاً قرار نیست خیس شود. به همین دلیل، مهم است که با احتیاط پیش بروید و بر اساس این اصل کار کنید که کمتر، بیشتر است.

2.نحویه استفاده از لکه بر

بنابراین، تمیز کردن لکه با یک لکه بر است. لکه بری را که انتخاب می کنید به نوع لکه و نوع تشک بستگی دارد. برای لکه های بیولوژیکی، به سراغ یک پاک کننده آنزیمی بروید.
پاک کننده را روی یک پارچه سفید تمیز اسپری کنید و سپس ناحیه لکه دار را با پارچه پاک کنید.

پس از آن، می توانید آب سرد را روی یک پارچه تمیز دیگر بمالید و تا زمانی که لکه از بین برود، به این کار ادامه دهید. هدف در اینجا استفاده از محصول و رطوبت کمتری است که ممکن است. این روش برای خون، عرق، استفراغ، ادرار و سایر لکه های مرتبط ایده آل است.

به‌عنوان جایگزینی برای پاک‌کننده‌های مبتنی بر آنزیم، می‌توانید محلول خود را با مخلوط کردن مایع ظرفشوی با آب و استفاده از فوم به دست آمده روی لکه بسا ید. همچنین می توانید یک محلول DIY از قسمت های مساوی آب سرد و پراکسید هیدروژن درست کنید.

 چگونه تشک خود را به سرعت و به راحتی عمیق تمیز کنید

چگونه تشک خود را به سرعت و به راحتی عمیق تمیز کنید

3.از بین بردن لکه های ادرار

3 قاشق غذاخوری جوش شیرین و 240 میلی لیتر مایع پراکسید هیدروژن را با نصف قاشق چایخوری مایع ظرفشویی ترکیب کنید. محلول را به آرامی روی لکه ادرار بمالید. از خیس کردن تشک با محلول خود اجتناب کنید. اجازه دهید منطقه خشک شود.

ادرار یکی از رایج‌ترین لکه‌های روی تشک‌ها است، مخصوصاً روی تشک‌هایی که کودکان استفاده می‌کنند. نه تنها تشک های ادرار را لکه دار می کند، بلکه بوی بدی به جا می گذارد که به سختی می توان از شر آن خلاص شد.

اگر لکه هنوز قابل مشاهده است، 3 قاشق غذاخوری پودر لباسشویی و 1 قاشق غذاخوری (14.8 میلی لیتر) آب را با هم ترکیب کنید. آن را روی لکه بمالید و اجازه دهید نیم ساعت بماند. سپس، خمیر را با یک چاقو یا یک تکه نازک صاف پلاستیکی بردارید. جاروبرقی را بکشید تا هر گونه باقیمانده را از بین ببرید.

4.لکه های خون را پاک کنید.

59 میلی لیتر مایع پراکسید هیدروژن و 1 قاشق غذاخوری (14.8 میلی لیتر) هر کدام از مایع ظرفشویی و نمک خوراکی را با هم ترکیب کنید. معجون را روی لکه پخش کنید و بگذارید بماند. باقی مانده را با یک چاقوی یا یک تکه پلاستیک نازک پاک کنید.

“در حالی که لکه خون به اندازه ادرار رایج نیست. اما در حالی که لکه های خون فاقد بوی لکه های ادرار هستند، پاک کردن آنها اغلب سخت تر است.”

اگر لکه هنوز قابل مشاهده است، به آرامی آن را با یک پارچه سفید تمیز که با پراکسید هیدروژن مرطوب شده است، بمالید.

بیشتر بخوانیم : نکات مهم برای افزایش طول عمر تشک ، از بین بردن لکه و بوی نامطبوع از تشک ،
انواع تشک های رویال ، تشک ضد حساسیت

خوشبو کننده و ضد عفونی کننده

از بین بردن بوی نامطبوع تشک با جوش شیرین

چگونه تشک خود را به سرعت و به راحتی عمیق تمیز کنید

1.بو را با جوش شیرین رفع کنید

جوش شیرین یا خوشبوکننده دیگر را به طور آزادانه روی تشک بپاشید. اجازه دهید جوش شیرین تا 24 ساعت بماند. بدون بو زدایی مناسب تشک، تشک شما بو را حفظ می کند و به درستی تمیز نمی شود.

(اگر از یک جعبه کامل یا حتی بیشتر استفاده کنید اشکالی ندارد.)

هر چه جوش شیرین بیشتر بماند، رطوبت و بوی بیشتری از تشک جذب می کند.
انواع مختلفی از محصولات خوشبو کننده تشک وجود دارد که می توانید هنگام تمیز کردن تشک رویال از آنها استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که دستورالعمل های روی جعبه محصول را دنبال کنید.

“اگر در آب و هوای خشک زندگی می کنید، پنجره خود را باز بگذارید.
در صورت امکان، تشک را در زیر نور خورشید قرار دهید.”

2.دوباره جاروبرقی بزنید

پس از اینکه اجازه دادید خوشبوکننده برای مدت طولانی روی تشک بماند، باید تشک را دوباره با جاروبرقی بکشید. از ابزار اثاثه یا لوازم داخلی خود و اتصال شکافی خود استفاده کنید تا همه خوشبو کننده ها را پاک کنید. بعد از اینکه فکر کردید تمام مواد خوشبو کننده را پاک کرده اید، دوباره تشک را جاروبرقی بکشید.

با جاروبرقی تشک، نه تنها بوی بد بو، بلکه بو و سایر مواد زائد را نیز از بین خواهید برد.
کنه های گرد و غبار را بکشید. این مهم است، زیرا کنه های گرد و غبار به عنوان تشدید کننده آلرژی شناخته شده اند، ممکن است باعث آسم شوند و ممکن است باعث ایجاد بثورات شوند.

می‌توانید با اسپری ملایم مخلوطی از روغن‌های ضروری روی تشک، کنه های گرد و غبار را از بین ببرید.

ترکیب کنید:
  •  470 میلی لیتر مایع آب مقطر.
  • دو قاشق چایخوری برخی از روغن ها ممکن است شامل: میخک، رزماری، اکالیپتوس،
  • زیره یا درخت چای باشند.
  • مخلوط را به آرامی روی کل تشک خود اسپری کنید.
  • قبل از ادامه، اجازه دهید مخلوط خشک شود.

3.تشک خود را ضد عفونی کنید

برای تکمیل تمیز کردن عمیق خود، باید تشک خود را نیز ضدعفونی کنید. این مهم است، زیرا تشک شما ممکن است در طول زمان باکتری ها و سایر آلاینده ها را جمع کند. این امر به ویژه در صورتی مهم است که تشک را برای کسی تازه تمیز می‌کنید.

59 میلی لیتر مایع سفید کننده و 1 گالن (3.8 لیتر) آب سرد یا خنک را با هم ترکیب کنید.
مواد دیگری را به مخلوط اضافه نکنید.

مخلوط را به آرامی روی تشک خود اسپری کنید و سپس آن را با یک پارچه تمیز و مرطوب پاک کنید.

هنگام کار با سفید کننده از تجهیزات ایمنی مانند دستکش، عینک یا حتی ماسک استفاده کنید. علاوه بر این، مطمئن شوید که در یک منطقه با تهویه مناسب هستید. اگر روز خشک و آفتابی است، می توانید تشک را بیرون بیاورید تا خشک شود.

همچنین می توانید از محصولات دیگری مانند اسپری لیزول یا ودکا برای ضدعفونی تشک خود استفاده کنید.

4.برای خشک کردن تشک

اگر نمی توانید تشک خود را زیر نور خورشید و هوای تازه قرار دهیدبرای خشک شدن،می توانیداز جوش شیرین برای خشک کردن استفاده کنید .

یک لایه روی تشک بپاشید و بگذارید چند ساعت بماند (یا بهتر است یک شب بمالید). جوش شیرین اسید را تجزیه کرده و رطوبت یا بوی باقی مانده را جذب می کند. هر چه مدت زمان بیشتری بتوانید جوش شیرین را روی تشک بگذارید، بهتر عمل می کند.

همانطور که تشک به آن جوش شیرین می پاشید، پنجره های اتاق باز کنید تا نور و تابش آفتاب وارد شود. اشعه ماوراء بنفش خورشید در واقع به از بین بردن هرگونه کپک یا باکتری روی تشک کمک می کند.

 

5.دوباره جاروبرقی بزنید

هنگامی که جوش شیرین جادویی خود را انجام داد، آن را کاملا با جاروبرقی تمیز کنید. (اگر یک تخت با تاج پارچه ای دارید، اکنون زمان خوبی است که آن را نیز با جاروبرقی جار بکشید.

6. تشک را برگردانید

حالاتشک را به طرفی که بدون لک است برگردانید و مراحل 1-5 را تکرار کنید تا هر دو طرف به یک اندازه تازه و تمیز شوند. البته برگرداندن تشگ باید در فواصل منظم انجام شود، چه برای تمیز کردن تشک یا غیراز آن .

بهتر این است که تشک را هر سه ماه یکبار برگردانند، اما این قانون تنها در مورد تشک های فنری صدق می کند زیرا در طول زمان فشرده می شوند. همانطور که تشک ها تخصصی تر می شوند، بهترین گزینه این است که با سازنده مدل مشورت کنید.

(به عنوان یک قانون کلی، تشک ها را باید هر سه ماه یکبار برگردانید. اگر متوجه افتادگی شدید تشک ها شوید، بیشتر اوقات. چرخاندن مداوم تشک به یکنواخت تر و ماندگاری بیشتر تشک کمک می کند).

7.از تشک محافظت کنید

اکنون که آموختید چگونه تشک را تمیز کنید، زمان محافظت از آن فرا رسیده است. پس از خشک شدن کامل، تشک تازه خود را با یک پد تشک (محافظ تشک )بپوشانید، که در آینده تمیز کردن را آسان تر می کند و از ریختن، کثیفی و سایر موارد ناخوشایند (مانند ساس) محافظت می کند.

8.گرد و غبار را با پد تشک دور نگه دارید

استفاده از محافظ تشک نصب شده که مرتباً شسته می‌شوند و تمیز نگه داشتن ناحیه اطراف تشک، باید از آن در برابر هرگونه گرد و غبار محافظت کند. انداختن پد تشک برروی تشک تضمین می‌کند که کنه‌های گرد و غبار ساکن نمی‌شوند .

 چگونه تشک خود را به سرعت و به راحتی عمیق تمیز کنید

چگونه تشک خود را به سرعت و به راحتی عمیق تمیز کنید
(ایده‌ای بخصوص برای کسانی که از آلرژی یا آسم رنج می‌برند).

کلام آخر

بدون شک تمیز کردن تشک عمر آن را افزایش می دهد و خوابیدن روی آن را تبدیل به لذت می کند، اما همه چیزهای خوب باید به پایان برسند .پس از 8 سال یا بیشتر، باید تصمیم به خرید یک تشک رویال اصل جدید بگیرید .

پزشکان می گویند: تاثیرات بدن و افتادگی نشان می‌دهد که دیگر حمایت کافی را ارائه نمی‌کند

(همچنین مهم است که به بدن خود گوش دهید بیدار شدن با درد یا بد خوابیدن هر شب نشانه‌هایی هستند که زمان آن رسیده که یک تشک رویال جدید بخرید).

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

loading