تعمیر تشک

تعمیر تشک

شما می توانید با تعمیر و بازسازی تشک مخصوص خودتان در وقت و هزینه صرفه جویی کنید. تعمیر تشک به شما کمک می کند که تمامی اشکالات تشکی که با آن احساس راحتی داشتید و پس از مدتی دچار ضعف، خم شدگی، فرو رفتگی و هر مشکل دیگری شده است را برطرف کنید.

تعمیر تشک به شما کمک می کند که زمان خود را برای پیدا کردن تشک جدید و مناسب برای فیزیک بدن خود صرف نکنید و با یک تعمیر ساده در وقت و انرژی و حتی پول خود صرفه جویی کنید. همچنین تعمیر تشک به شما این امکان را می‌دهد که تشک جدید خود را با روش دلخواه و مورد نظر خود تنظیم کنید، یعنی در واقع با تعمیر کردن علاوه بر رفع مشکلات تشک، شما صاحب تشک جدیدی خواهید شد.

شما می توانید برای تعمیر تشک خود با رویال تشک تماس بگیرید (09124671828) و مشکلات تشک خود را بازگو کنید. کارشناسان ما به شما هزینه تعمیر تشک را اعلام کرده و حتی در صورت بالا بودن هزینه تعمیر به شما اطلاع می‌دهند که می‌توانید با این هزینه چه تشک جایگزینی را انتخاب کنید. تعمیرات شامل انواع تشک از جمله تشک رویال و… می‌باشد.

 

مراحل قابل انجام تعمیر تشک:

 1. تغییر سایز تشک (شامل کوچک و بزرگ کردن)
 2. تعویض پارچه رویی
 3. تبدیل تشک فنری به طبی
 4. تعویض پارچه‌ی روی تشک
 5. اصلاح اسکلت فلزی
 6. بازسازی گودی های سطح تشک
 7. تعویض لایه‌های داخلی
 8. تعویض الیاف و فوم های موجود در لایه ها
 9. قرار دادن تقویت کننده بین فنرهای فلزی
 10. بازسازی کلی تشک در سطوح مختلف
 11. بازسازی تشک های وارداتی بصورت کاملا تخصصی و تضمینی
 12. سفت تر کردن و یا نرم تر کردن تشک
 13. متناسب سازی تشک با توجه به وزن و نوع خواب
 14. پد دار کردن تشک‌های بدون پد

 

جالب است بدانید که تعمیر تشک صرفا به خرابی‌های تشک مربوط نمی‌شود بلکه بسیاری از مشتری های ما تمایل دارند یک لایه فوم نرم تر یا برای مثال مموری فوم به تشکی که از آن استفاده می کنند اضافه شود. ضمن اجرای این خدمات تیم ما برای تشک های تعمیری شما گارانتی هم در نظر گرفته است تا شما مشتریان عزیز با خیالی آسوده تشک تخت خود را به مجموعه ما جهت تعمیر یا بازسازی بسپارید.
شما نمی‌توانید یک تشک بخرید و با خود فرض کنید که تا آخر عمر دیگر نیازی به هزینه کردن ندارید! اگر شما بهترین تشک موجود در بازار را هم خریده باشید باز هم پس از گذشت زمان تشک شما شروع به فرو رفتن و تاخوردگی و از بین رفتن فنرها و اسفنج ها می شود، این زمان بسته به نوع و کیفیت تشک دیر و زود دارد اما مشکلی هست که بالاخره با آن روبرو می‌شوید و این مشکل به میزان قابل توجهی در نحوه و کیفیت خواب شما اثرگذار است.

 

چرا تشک ها به تعمیر کردن نیاز پیدا می‌کنند؟

این یک موضوع کاملا طبیعی است تشک شما پس از مدتی دچار افول می‌شود کف های تشک، لاتکس و سایر اجزا مثل کوسن ها در مدت طولانی تر نرمتر می‌شوند. تشک های فنری نیز با گذشت زمان خاصیت ارتجاعی کمتری پیدا می‌کنند و دچار تنش می‌شوند. این امر باعث می شود سطح ناهمواری (اصطلاحا قله ها و دره ها) ایجاد گردد که باعث می‌شود تشک بسیار ناراحت کننده به نظر برسد و نیاز به تعمیر پیدا کند.

ذکر این نکته بسیار اهمیت دارد که ساخت تشک غالبا نقش مهمی را دارد تشک هایی با ساختار ضغیف و کف های کم چگالی و یا کویل هایی با فشار بالا معمولا با سرعتی بسیار سریع تر از تشک هایی که مواد انعطاف پذیر بیشتری دارند تخریب می شوند و نیاز به تعمیر یا تعویض دارند.

 

بالا و پایین بودن قیمت تشک اغلب منعکس کننده کیفیت مواد به کار رفته در ساخت تشک است اما نه همیشه! خود مشتریان می توانند ارزیابی کنند که تشک تا چه حد ممکن است دچار افول شود و چه زمانی به تعمیر نیاز پیدا می‌کند، تشک های در دسترس امروز معمولا در 5 دسته قرار می‌گیرند، در جدول زیر ویژگی‌های این پنج نوع را با هم بررسی می کنیم:

 

نوع تشک ساختار میزان تخریب(در 5 سال اول) دلیل تخریب عمر متوسط
طبی و بدون فنر لایه فوم، ریباند، پلی اتیلن، اسفنجی      در حد متوسط به دلیل فشار زیاد، وزن بالا مصرف کننده، جنس نامرغوب، دانسیته پایین اسفنج، نگهداری نادرست 6 تا 7 سال
مموری فوم و لاتکس لایه مموری فوم یا لاتکس همراه فنر منفصل یا فوم هستند.

 

  کمتر از حد متوسط به علت تماس با آب و شرایط نامساعد رطوبت هوا، حمل نامناسب تشک، تحمل وزن بیشتر از حد، جنس نامرغوب لاتکس یا مموری فوم 7 تا 8 سال
  فنر متصل فنرهای کربنی همراه نمد خشک و لایه های فوقانی شامل انواع اسفنج فوم و پارچه پنبه دوزی شده می باشد. تخریب بالا معمولا به دلیل استفاده زیاد وسط تشک گود می افتد ممکن است فنرها از تشک بیرون بزنند به سر و صدا بیافتد، کیفیت اولیه را ندارد و به ستون فقرات آسیب می رساند حتی ممکن است فنر ها بشکنند. 5 تا 6 سال
فنر منفصل فنرهای داخل پاکت از یکدیگر جدا هستند که معمولا با یک لایه اسفنج مهار می‌شوند تحمل وزن تا 120kg را دارند. در حد متوسط تا کردن تشک، شستشوی نامناسب تشک، استفاده نادرست و انتخاب تخت خواب نامناسب برای قرار گیری، نشستن لبه تشک یا ایستادن روی تشک، حمل نامناسب 6 تا 7 سال
      هیبریدی (ترکیبی) تشک هایی که از ترکیب لایه های مختلف شامل مموری فوم و فنر منفصل هستند و اکثر برندهای معتبر در مدل های پیشرفته این تشک های هیبریدی را توصیه می کنند به دلیل کیفیت بالای لایه ها طول عمر بالاتری دارند. تخریب کم استفاده دراز مدت و بیشتر از مدت گارانتی، عدم استفاده صحیح 7.5 تا 8.5 سال

 

تشک نامناسب چه تاثیری بر خواب می گذارد؟

اگرچه ممکن است افتادگی جزیی فقط کیفیت و طول مدت خواب را تحت تاثیر قرار دهد با این حال افتادگی قابل توجه ممکن است دارای اثرات منفی زیر باشد:

 • درد و فشار بیشتر: سطح خواب ناهموار باعث ایجاد نقاط حساس در مناطقی از بدن می شود که به اندازه دیگران پشتیبانی نمی کنند با گذشت زمان این می تواند به درد گردن، شانه ها و قسمت تحتانی کمر و باسن و همچنین فشار های اضافی منجر شود.
 • محیط خواب گرمتر: با وجود زیر بناها و هیبریدها می تواند عبور هوا از طریق لایه های سیم پیچ را محدود کنند در نتیجه شما محیط خواب گرمتری دارید.
 • پتانسیل بالا و سروصدا: پارگی و خم شدگی و همین طور فنر های مشکل دار بر پتانسیل تشک و سر و صدای جانبی آن اثر زیادی می گذارند.
 • اثر بر روی رابطه جنسی: وجود قله و دره و ناهمواری بر سطح تشک تاثیر ناخوشایندی بر روی رابطه جنسی می گذارند.
تشک های نیازمند به تعمیر پیامدهای جدی تر دیگری نیز دارند! هر چه سطح به مرور زمان ناهموارتر شود، ممکن است باعث بروز خواب بد شود در نتیجه بسیاری از خواب آوران عامل‌های بی خوابی را ایجاد می کنند همچنین ممکن است افراد دچار آپنه خواب شوند. یک اختلال خواب که با از بین رفتن موقت تنفس در هنگام خواب مشخص می شود، اگر افتادگی در نحوه قرار گیری گردن و شانه های آن‌ها تاثیر بگذارد بالا رفتن بیش از حد سر و گردن می تواند منجر به انسداد مجاری هوایی شود که یکی از دلایل اصلی آپنه خواب است.

به گفته اکثر متخصصان خواب تو رفتگی و خرابی های تشک که عمقی حداقل 2.5 سانتی متر را دارند ناراحتی های بیشتری را در حین خواب ایجاد می کنند و تشک های در دست تعمیر نیز دارای همین مشخصات هستند.

 

چند راهکار برای جلوگیری از فرو رفتن و خرابی تشک

راهکار اول: تشک را بچرخانید!

چرخش یک تشک به طور منظم ایده بسیار خوبی است برای جلوگیری از فرو رفتگی کافی است تشک را 180 درجه بچرخانیم به گونه ای که ناحیه ای که قبلا به عنوان سر تخت قرار گرفته بود اکنون جای پا است و بالعکس؛ این کار به تشک کمک می کند که شکل کلی خود را بهبود ببخشد.

چرخش تشک هر 6 ماه یکبار بسیار توصیه می شود؛ نکته قابل توجه این است که هرگز تشک را روی قسمت معکوس آن نچرخانید مگر اینکه این یک طرح مخصوص طراحی قابل استفاده در لایه های راحتی دوگانه باشد.

 

راهکار دوم: از پد های نرم کننده یا سفت کننده تشک استفاده کنید!

تاپرها با ساختار خاص خود که اجازه ورود هوا را می دهند ولی از ورود مایعات ممانعت می کنند به شما امکان محافظت ویژه از تشک خود را می دهند با این نحوه عملکرد تشک شما می تواند عمر بیشتری داشته باشد.

 

راهکار سوم: از بالش های حمایتی استفاده کنید!

بالش قرار داده شده بر روی سطوح ناهمواری می تواند تا حد زیادی این نواقص را اصلاح کند. این امر به ویژه در مورد بالش هایی که دارای اشکال خوبی هستند مانند مدل های مموری فوم و لاتکس صادق است بسیاری از افراد از خوابیدن با بالش های تقویتی در زیر کمر و باسن و پاها لذت می برند.

با این حال این راهکارها همیشگی نیستند و صرفا به صورت موقت ایرادات تشک را تا حدودی اصلاح می‌کنند و به اندازه تعمیر تشک و یا حتی خرید تشک جدید راضی کننده نخواهند بود.

امیدوارم که از این مقاله استفاده کافی را برده باشید و کمی به اطلاعات شما افزوده باشیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

loading