تعمیر تشک

تعمیر تشک

چرا تشکمان را تعمیر یا بازسازی کنیم ؟

شما می توانید با تعمیر و بازسازی تشک مخصوص خودتان در وقت و هزینه صرفه جویی کنید ,  تعمیر تشک به شما کمک می کند که تمامی اشکالات تشکی که با آن احساس راحتی داشتید و پس از مدتی دچار ضعف ,خم شدگی ,فرو رفتگی و هر مشکل دیگری شده است را برطرف کنید.

تعمیر تشک به شما کمک می کند که زمان خود را برای پیدا کردن تشک جدید و مناسب برای فیزیک بدن خود صرف نکنید و با یک تعمیر ساده در وقت و انرژی و حتی پول خود صرفه جویی کنید .

 

تعمیر تشک علاوه بر رفع مشکلات تشک به شما این امکان را می دهد که تشک جدید خود را با روش دلخواه و مد نظر خود تنظیم کنید , یعنی در واقع با تعمیر کردن شما صاحب تشک جدیدی خواهید شد.

 

 

البته شما می توانید برای تعمیر تشک خود با خواب شاپ تماس بگیرید ما به شما هزینه تعمیر تشک را اعلام میکنیم,کارشناسان ما حتی در صورت بالا بودن هزینه تعمیر به شما اطلاع می دهند که می توانید با این هزینه چه تشک جایگزینی را می توانید بخرید.

 

 

تعمیر تشک به شیوه خواب شاپ:

 1. تغییر سایز تشک (شامل کوچک کردن و بزرگ کردن)
 2. تعویض پارچه رویی
 3. تبدیل تشک فنری به طبی
 4. تعویض پارچه ی روی تشک
 5. اصلاح اسکلت فلزی
 6. بازسازی گودی های سطح تشک
 7. تعویض لایه های داخلی
 8. تعویض الیاف و فوم های موجود در لایه ها
 9. قرار دادن تقویت کننده بین فنر های فلزی
 10. باز سازی کلی تشک در سطوح مختلف
 11. بازسازی تشک های وارداتی بصورت کاملا تخصصی و تضمینی
 12. سفت تر کردن و یا نرم تر کردن تشک
 13. متناسب سازی تشک با توجه به وزن و نوع خواب
 14. پد دار کردن تشک  های بدون پد

ضمن اجرای این خدمات تیم خواب شاپ برای تشک های تعمیری شما 2 سال گارانتی در نظر گرفته است تا شما مشتریان عزیز با خیالی آسوده تشک های خود را تیم حرفه ای ما جهت تعمیر یا بازسازی بسپارید.

این تعمیر تشک صرفا به خرابی های تشک مربوط نمی شود بلکه بسیاری از مشتری های ما تمایل دارند یک لایه فوم نرم تر یا برای مثال مموری فوم به تشکی که از آن استفاده می کنند اضافه شود.

شما نمی توانید یک تشک بخرید و با خود فرض کنید که تا آخر عمر دیگر نیازی به هزینه کردن ندارید اگر شما بهترین تشک موجود در بازار را هم خریده باشید باز هم پس از گذشت زمان تشک شما شروع به فرو رفتن و تاخوردگی و از بین رفتن فنرها و اسفنج ها می شود,این مشکل به میزان قابل توجهی در نحوه و کیفیت خواب شما اثر می گذارد.

 

 

چرا تشک ها به تعمیر کردن نیاز پیدا می کنند؟

این یک موضوع کاملا طبیعی است تشک شما پس از مدتی دچار افول می شود کف های تشک , لاتکس و سایر اجزا مثل کوسن ها در مدت طولانی تر نرمتر می شوند تشک های فنری نیز با گذشت زمان خاصیت ارتجاعی کمتری پیدا می کنند و دچار تنش می گردند این امر باعث می شود سطح ناهمواری با قله ها و دره ها ایجاد گردد که باعث می شود تشک بسیار ناراحت کننده به نظر برسد و نیاز به تعمیر پیدا کند.

ذکر این نکته بسیار اهمیت دارد که ساخت تشک غالبا نقش مهمی را دارد تشک هایی با ساختار ضغیف و کفهای کم چگالی و یا کویل هایی با فشار بالا معمولا با سرعتی بسیار سریع تر از تشک هایی که مواد انعطاف پذیر بیشتری دارند تخریب می شوند.

 

امتیاز قیمت اغلب منعکس کننده کیفیت مواد به کار رفته در ساخت تشک است اما نه همیشه خود مشتریان می توانند ارزیابی کنند که تشک تا چه حد ممکن است دچار افول شود و چه زمانی به تعمیر نیاز پیدا میکند,تشک های در دسترس امروز ایران در 5 دسته قرار می گیرند , در جدول زیر پتانسیل های این پنج نوع را با هم بررسی می کنیم:

 

نوع تشک ساختار میزان تخریب(در 5 سال اول) دلیل تخریب عمر متوسط
طبی و بدون فنر
 • لایه فوم
 • ریباند
 • پلی اتیلن
 • اسفنجی
     در حد متوسط به دلیل فشار زیاد,وزن بالا مصرف کننده,جنس نامرغوب

 

دانسیته پایین اسفنج,نگه داری نادرست

6 تا 7 سال
مموری فوم و لاتکس لایه مموری فوم یا لاتکس همراه فنر منفصل یا فوم هستند.

 

  کمتر از حد متوسط به علت تماس با آب و شرایط نامساعد رطوبت هوا,حمل نامناسب تشک,تحمل وزن بیشتر از حد,جنس نامرغوب لاتکس یا مموری فوم 7 تا 8 سال
  فنر متصل فنرهای کربنی همراه نمد خشک و لایه های فوقانی شامل انواع اسفنج فوم و پارچه پنبه دوزی شده می باشد. تخریب بالا معمولا به دلیل استفاده زیاد وسط تشک گود می افتد ممکن است فنرها از تشک بیرون بزنند به سر و صدا بیافتد,کیفیت اولیه را ندارد و به ستون فقرات آسیب می رساند حتی ممکن است فنر ها بشکنند. 5 تا 6 سال
فنر منفصل فنر های داخل پاکت از یکدیگر جدا هستند که معمولابا یک لایه اسفنج مهار می شوندتحمل وزن تا 120kg را دارند. در حد متوسط تا کردن تشم,شستشوی نامناسب تشک,استفاده نادرست و انتخاب تخت خواب نامناسب برای قرار گیری,نشستن لبه تشک یا ایستادن روی تشک,حمل نامناسب 6 تا 7 سال
      هیبریدی (ترکیبی) تشک هایی که از ترکیب لایه های مختلف شامل مموری فوم و فنر منفصل هستند و اکثر برند های معتبر در مدل های پیشرفته این تشک های هیبریدی را توصیه می کنند به دلیل کیفیت بالای لایه ها طول عمر

بالا تری دارند.

تخریب کم استفاده دراز مدت و بیش تر از مدت گارانتی

عدم استفاده صحیح

7.5 تا 8.5 سال

تخریب تشک چه تاثیری بر خواب می گذارد؟

اگرچه ممکن است افتادگی جزیی فقط کیفیت و طول مدت خواب را تحت تاثیر قرار دهد با این حال افتادگی قابل توجه ممکن است دارای اثرات منفی زیر باشد:

 

 • درد و فشار بیشتر: سطح خواب نا هموار باعث ایجاد نقاط حساس در مناطقی از بدن می شود که به اندازه دیگران پشتیبانی نمی کنند با گذشت زمان این می تواند به درد گردن,شانه ها و قسمت تحتانی کمر و باسن و همچنین فشار های اضافی منجر شود.
 • محیط خواب گرمتر:  با وجود زیر بناها و هیبرید ها می تواند عبور هوا از طریق لایه های سیم پیچ را محدود کنند در نتیجه شما محیط خواب گرمتری دارید.
 • پتانسیل بالا و سروصدا: پارگی و خم شدگی و همین طور فنر های مشکل دار بر پتانسیل تشک و سرو صدای جانبی آن اثر زیادی می گذارند.
 • اثر بر روی رابطه جنسی: وجود قله و دره و ناهمواری بر سطح تشک تاثیر ناخوشایندی بر روی رابطه جنسی می گذارند.

 

تشک های نیازمند به تعمیر پیامد های جدی تر دیگری نیز دارند هر چه سطح به مرور زمان نا هموار تر شود ممکن است باعث بروز خواب بد شود در نتیجه بسیاری از خواب آوران عامل های بی خوابی را ایجاد می کنند همچنین ممکن است افراد دچار آپنه خواب شوند.

 

 

یک اختلال خواب که با از بین رفتن موقت تنفس در هنگام خواب مشخص می شود,اگر افتادگی در نحوه قرار گیری گردن و شانه های آنها تاثیر بگذارد بالا رفتن بیش از حد سر و گردن می تواند منجر به انسداد مجاری هوایی شود که یکی از دلایل اصلی آپنه خواب است.

به گفته اکثر متخصصان خواب تو رفتگی و خرابی های تشک که عمقی حداقل 2.5 سانتی متر را دارند ناراحتی های بیشتری را در حین خواب ایجاد می کنند و تشک های در دست تعمیر نیز از این رنج آغاز می شوند

چند راهکار برای جلوگیری از فرو رفتن و خرابی تشک:

راهکار اول:تشک را بچرخانید!

چرخش یک تشک به طور منظم ایده بسیار خوبی است برای جلوگیری از فرورفتگی کافی است تشک را 180 درجه بچرخانیم به گونه ای که ناحیه ای که قبلا به عنوان سر تخت خدمت کرده بود اکنون جای پا است و بالعکس,این کار به تشک کمک می کند که شکل کلی خود را بهبود ببخشد.

چرخش تشک هر 6 ماه یکبار بسیار توصیه می شود,نکته قابل توجه این است که هرگز تشک را روی قسمت معکوس آن نچرخانید مگر اینکه این یک طرح مخصوص طراحی قابل استفاده در لایه های راحتی دوگانه باشد.

 

راهکار دوم:از پد های نرم کننده یا سفت کننده تشک استفاده کنید!

تاپرها با ساختار خاص خود که اجازه ورود هوا را می دهند ولی از ورود مایعات ممانعت می کنند به شما امکان محافظت ویژه از تشک خود را می دهند با این نحوه عملکرد تشک شما می تواند عمر بیشتری داشته باشد.

 

راهکار سوم:از بالش های حمایتی استفاده کنید!

بالش های قرار داده شده بر روی سطوح ناهمواری می تواند تا حد زیادی این نواقص را اصلاح کند این امر به ویژه در مورد بالش هایی که دارای اشکال خوبی هستند مانند مدل های مموری فوم و لاتکس صادق است بسیاری از افراد از خوابیدن با بالش های تقویتی در زیر کمر و باسن و پاها لذت می برند .

با این حال این راهکارها همیشگی نیستندو صرفا به صورت موقت ایرادات تشک را تحت تاثیر قرار می دهند وبه اندازه تعمیر تشک و یا حتی خرید تشک جدید راضی کننده نیستند.

امیدوارم که از این مقاله استفاده کافی را ببرید و کمی به اطلاعات شما بیافزاید.

منبع : خوشخواب

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

loading