آشنایی با تشک های دو نفره

آشنایی با تشک های دو نفره

تشک های دونفره

در انتخاب تشک های دونفره الویت باید ابعاد طول وعرض و راحتی تشک برای هر دونفر باشد.

ملاک انتخاب اندازه ، کیفیت ، متریال استفاده شده است.

تقریبا % 35انسان ها خواب کافی ندارند ، شماهم جز این دسته هستید؟ برای بعضی ها این مشکل از عادات نامناسب سرچشمه میگیرد.

اما برای اکثر افراد این معضل بخاطر کیفیت تشکشان است به طور مثال اگر تشکتان کوچک باشد یا از متریال نامناسب تولید شده باشد احتمالا در زمان خواب با مشکل روبه رو میشوید.

برای درمان خوابتان ممکن است به تشک جدیدی نیاز داشته باشید.

اما قبل از اینکه اقدام به خرید کنید باید درباره سایز و کیفیت تشک های دو نفره اطلاع داشته باشید.

تشک های دو نفره
تشک های دو نفره

اندازه تشک های دو نفره چیست؟

از نظر تکنیکی تشک های دو نفره به هر تشکی که دونفر روی آن بتوانند به راحتی جای بگیرند گفته میشود.وقتی اندازه یک تشک دونفره را بپرسید ار عرض 140 تا 200 سانتیمتر متفاوت است.اینکه کدام ابعاد برای شما و فضای شما مناسب است یا خیر باید طول وعرض آنرا بدانید.

درواقع پرمصرف ترین ابعاد تشک های دونفره اندازه 160*200 سانتیمتر است بزرگترین سایز تشک دو نفره 200*200 سانتیمتر میباشد.

استاندار تشک های دونفره عرض160سانتیمتر و طول 200سانتیمتر است در این ابعاد یک فرد بالغ به راحتی میتواند فضای کافی برای استراحت داشته باشد.

 

ابعاد های تشک تخت دو نفره:

این ابعاد تشک ، جهت استفاده مشتریانی که در اتاق خوابشان فضای کمی وجود دارد مناسب است. تشک های سایز ۱۶۰در۲۰۰ در اوایل دهه ی ۸۰ قرن بیستم وارد بازار شدن و درحال حاضر پر طرفدارترین سایز تشک دونفره موجود در بازار می باشند. برای بسیاری از زوج ها این سایز تشک بهترین انتخاب است مناسب به دلیل اینکه در اکثر اتاق های خواب قرار میگیرند(جا میشود). به دلیل ابعاد بزرگ تشک سایز   ۱۸۰در۲۰۰ این سایز در اتاق های بسیاری جا نخواهد شد همچنین  حمل و نقل و بالا بردن این سایز تشک از پله های ساختمان با دشواری همراه است.

ابعاد های تشک تخت دو نفره
ابعاد های تشک تخت دو نفره

سایز استاندارد برای تخت های دونفره :

همانطور که ذکر شد سایز استاندارد برای تخت های دو نفره ۲۰۰*۱۶۰ می باشد که بسته به نیاز مشتری و با توجه به سایزهای موجود در بازار ، این سایز قابل تغییر به سایزهای بزرگتر مانند ۲۰۰*۱۸۰ و نیز ۲۰۰*۲۰۰ می باشد. متناسب با هرکدام از سایز تخت های ذکر شده تشک نیز در بازار موجود می باشد اما برای سایزهای غیر متعارف تشک باید به صورت سفارشی ساخته شود.

بهترین تشک دونفره :

برندهای ایرانی و خارجی زیادی برای تشک دونفره وجود دارند که از برندهای مطرح ایرانی می توان به تشک رویال اشاره کرد که مدت‌هاست در زمینه تولید تشک های مختلف فعالیت دارد و از آنجایی که نمونه های تقلبی این تشک در بازار موجود هستد ، این شرکت برای هر محصول خود یک شماره سریال در نظر گرفته است.

که البته دقت کنید که برند رویا و رویال دو برند جداگانه هستند که هر دو در زمینه تولید تشک فعالیت دارند. اما از برندهای خارجی می‌توان به برند ری کو اشاره کرد که از برندهای مطرح این حوزه است و قیمت بسیار بالایی دارد ، البته برندهای خارجی دیگری همچون اوما ، آدنیس و… هم در این زمینه مشغول به فعالیت هستند.

مقالات دیگر : خواب و سیستم گوارش ، تشک بیمارستانی ، آپنه خواب ، انواع رو تختی و . . . 


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

loading