تفاوت بین تشک مموری فوم وتشک فنری چیست؟

تفاوت بین تشک مموری فوم وتشک فنری چیست؟

تفاوت بین تشک مموری فوم وتشک فنری چیست؟اختراع تشک های فنری مقدم بر مموری فوم بود، اما این بدان معنا نیست که یکی منسوخ شده و دیگری از نظر تکنولوژی برتر است. تفاوت اساسی بین این دو نوع تشک در احساس آنها است .

در حالی که مموری فوم سازگارتر با بدن است و فشار را کاهش می دهد، تشک های فنری تیزتر با قدرت بیشتری هستند.
قبل از اینکه مموری فوم در دهه 90 معرفی شود، تخت های فنری محبوب بودند. افزودن فنرها نسبت به مدل قبلی خود که بالش‌های بزرگ پر از پنبه یا پر شده بودند، از تخت‌ها پشتیبانی بیشتری می‌کرد.

تشک های مموری فوم و فنری هر دو مزایا و معایب خود را دارند. شما باید بر اساس اولویت ها و ترجیحات خود تصمیم بگیرید که کدام یک را برای یک خواب خوب انتخاب کنید. انتخاب بهترین نوع تشک برای بدن برای خواب با کیفیت مهم است. مطالعه ای در سال 2002 نشان داد که یک تخت خواب راحت کیفیت خواب شما را افزایش می دهد.

مموری فوم چیست؟

تفاوت بین تشک مموری فوم وتشک فنری چیست؟
تفاوت بین تشک مموری فوم وتشک فنری چیست؟

تشک مموری فوم با پردازش فوم پلی اورتان با مواد شیمیایی برای افزایش چگالی و ویسکوزیته آن ساخته می شود. ماهیت ویسکوالاستیک مموری فوم به آن اجازه می دهد تا در بدن شما قالب گیری کند و در عین حال نقطه فشار را کاهش دهد.

فوم مموری که به فوم ویسکوالاستیک نیز معروف است، به دما و فشار حساس است.
وقتی روی مموری فوم دراز می‌کشید، دمای بدن و وزن شما، کف تشکیل‌شده در اطراف بدنتان را تقریباً مانند یک آغوش نرم می‌کند. فوم به طور مساوی وزن را روی سطح خواب توزیع می کند و نقاط فشار شما را کاهش می دهد.

هر قسمت از بدن به عنوان فوم کانتورینگ روی منحنی‌های شما پشتیبانی می‌شود و تشک‌های مموری فوم را به گزینه‌ای مناسب برای کاهش کمردرد یا درد مفاصل تبدیل می‌کند. اگر به پشت یا پهلو می خوابید، مموری فوم تراز طبیعی ستون فقرات و حمایت بیشتر از کمر را فراهم می کند.

انواع مموری فوم

تفاوت بین تشک مموری فوم وتشک فنری چیست؟
تفاوت بین تشک مموری فوم وتشک فنری چیست؟

بسترهای مموری فوم به گرما و فشار بدن شما پاسخ می دهند، اما تمایل دارند گرما را نیز به دام بیندازند. برای غلبه بر حفظ گرما، برخی از تولیدکنندگان ویژگی های خنک کننده مانند ژل، روغن های گیاهی، مس یا گرافیت را اضافه می کنند.

1.فوم حافظه سنتی
2.فوم ژل مموری
3.مموری فوم گیاهی
4.مموری فوم با افزودنی های خنک کننده

تشک فنری چیست؟

تفاوت بین تشک مموری فوم وتشک فنری چیست؟
تفاوت بین تشک مموری فوم وتشک فنری چیست؟

تشک فنری که به عنوان تشک های فنری داخلی نیز شناخته می شوند، برای اولین بار در سال 1871 معرفی شدند و به دلیل پشتیبانی و جهش خود محبوبیت پیدا کردند.

قبل از تشک‌های فنری، تخت‌ها شبیه بالش‌های بزرگ پر از موادی مانند پنبه، یونجه، پشم یا پر بودند . که از حمایت کافی برخوردار نبودند. افزودن یک لایه کویل باعث بهبود پشتیبانی تشک می شود.

ساختار تشک فنری

ساختار اصلی تشک های فنری شامل کلاف ها یا فنرهای فلزی برای تکیه گاه است که در فوم محصور شده و “لایه تکیه گاه” را تشکیل می دهد. این لایه با اثاثه یا لوازم داخلی پوشانده شده است که “لایه راحتی” را تشکیل می دهد. روکش لایه لایه تضمین می کند که خواب گیر سیم پیچ ها و فنرها را مستقیماً زیر بدن خود احساس نمی کند، که ممکن است منجر به ناراحتی شود.

لایه روکش شامل یک رویه لحافی است که زیبایی و احساس تشک را تعیین می کند. انواع لایه های فوم، پدهای الیافی، لحاف، کلاف و فنر تشک سنتی فنری را تشکیل می دهند.

انواع سیستم های فنری

تفاوت بین تشک مموری فوم وتشک فنری چیست؟
تفاوت بین تشک مموری فوم وتشک فنری چیست؟

برای ساخت تشک های فنری می توان از فنرها و کلاف های مختلفی استفاده کرد. نحوه لایه‌بندی، چیدمان و اتصال این سیم‌پیچ‌ها و فنرها در یک بستر، انواع مختلفی را تعیین می‌کند .

1.تشک کویل Bonnell
2.تشک کویل افست
3.تشک کویل پیوسته
4.تشک کویل جیبی
5.تشک کویل روی کلاف

تفاوت بین تشک مموری فوم وتشک فنری چیست؟

مموری فوم دوام فوم مموری معمولاً بادوام تر شناخته می شود زیرا عدم وجود سیم پیچ خطر افتادگی را کاهش می دهد. تشک های فنری ممکن است مانند مموری فوم دوام نداشته باشند زیرا فنرها و کویل ها ممکن است به دلیل استفاده طولانی مدت شروع به کوبیدن و افتادگی کنند.

حمایت تشک 

حمایت کردن ویژگی تطبیق بدنه مموری فوم به آن اجازه می دهد تا از تمام قسمت های بدن به طور یکنواخت پشتیبانی کند. تشک های فنری ممکن است پشتیبانی محکمی داشته باشند، اما به طور یکنواخت روی همه قسمت های بدن اعمال نمی شوند.

پرش معمولاً زمان بازیابی مموری فوم کند است و در مقایسه با تشک های فنری، جهش آن کم است. لایه فنر و کویل تشک های فنری را در مقایسه با مموری فوم قوی تر می کند.
کاهش دهنده درد مموری فوم به بدن شما قالب می دهد و فشار را کاهش می دهد و درد مفاصل و کمر را کاهش می دهد.

با انحنای طبیعی ستون فقرات شما هماهنگ است و پشتیبانی بهتری ارائه می دهد. تشک های فنری قادر به حمایت یکنواخت بدن نیستند و باعث آسیب به نقاط فشار می شوند. فشار دادن فنرها یا سیم پیچ ها به نواحی درد موجود ممکن است درد را تشدید کند.

جداسازی انتقال حرکت

مموری فوم در جداسازی انتقال حرکت بسیار خوب است و گزینه خوبی برای زوج‌ها یا کسانی که با بچه‌ها می‌خوابند. تشک های فنری معمولاً به دلیل وجود لایه سیم پیچ فلزی متراکم که حرکت را منتقل می کند، در جداسازی حرکت خوب نیستند.

تنظیم دما تشک های مموری فوم بیشتر از سایر انواع تشک گرما را حفظ می کنند . برای مبارزه با این مشکل، برندهای تشک فناوری های خنک کننده را به این تخت ها تزریق می کنند. لایه سیم پیچ باعث افزایش جریان هوا برای تنظیم دمای مناسب در تشک های فنری می شود.

قیمت تشک ها 

قیمت بسته به مواد به کار رفته در آن، فوم مموری فوم را در رنج قیمتی وسیع خواهید یافت. تشک های فنری معمولاً قیمت کمتری نسبت به مموری فوم دارند.
یک نوع تشک خاص ممکن است برای یک وضعیت خواب یا نوع بدن خاص مناسب تر از دیگری باشد. اگر تشک مناسب با ترکیب خاصی از کوسن و ساپورت را انتخاب نکنید، ممکن است تشک شما آویزان شود و دوام آن را تحت تاثیر قرار دهد.

تخت های مموری فوم در سطوح مختلف سفتی برای انواع بدن و موقعیت های خواب موجود است. در حالی که تشک نرم‌تر برای افراد سبک‌ وزن با وزن کمتر از 58کیلو توصیه می‌شود، تشک سفت‌تر معمولاً برای کسانی که وزننشان بالاتر از 105 کیلو است مناسب است تا وزن آن‌ها روی تشک کاهش پیدا نکند و به آن‌ها احساس غرق شدن بدهد.

تختخواب های سایز بزرگ حتی ممکن است از خوابیدن روی تشک فنری سود ببرند، زیرا سیم پیچ و لایه فنر باعث افزایش تنفس تخت می شود. معمولاً، کسانی که سمت سنگین‌تری دارند، تمایل دارند گرم بخوابند و بیشتر عرق کنند.

تشک فنری ممکن است جریان هوا و جهش را بهبود بخشد. لایه سیم پیچ همچنین یک فشار بسیار مورد نیاز در برابر وزن یک تختخواب را ارائه می دهد و از تجربه احساس “غرق شدن” جلوگیری می کند.

کلام آخر

خواندن این مقاله می توانید به شماکمک کند که تفاوت بین تشک مموری فوم وتشک فنری چیست؟

با گزینه های متعدد موجود، خرید بهترین تشک برای خودتان ممکن است کار دشواری به نظر برسد. مموری فوم و فنر هر دو مزایا و معایب خود را دارند. اگر نمی توانید تصمیم خود را بین این دو انتخاب کنید.می توانید با تماس با ما ازمشاوره رایگان در تشک رویال بهر مند شوید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

loading