تشک ارتوپدیک چیست؟

تشک ارتوپدیک چیست؟

تشک ارتوپدیک چیست؟ انتخاب یک تشک مناسب همیشه کار آسانی نبوده است.درحالی که اکثر افراد برای انتخاب تشک زمان زیادی خرج میکنند .بعضی از آن ها ارزانترین را نتخاب میکنند.یک تشک مموری فوم استاندارد به اندازه کافی مناسب است.

اما پیشنهاد میکنیم که به تشک های ارتوپدیک هم توجه کنید.به دلیل اینکه تمام بدن را در ب میگیرد کیفیت خواب شما را دوچندان میکند.اگر میخواهید درباره تشک های ارتوپدیک بیشتر بدانید پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تشک ارتوپدیک چیست؟
تشک ارتوپدیک چیست؟

تشک ارتوپدیک چیست؟

یک تشک مناسب به منظور پشتیبانی ازکمر و مفاصل طراحی شده است و مسئله دیگر راحتی شما هنگام خواب است،اما نقطه حساس پشتیبانی کمر و مفاصل است.هدف این است که وقتی شما خواب هستید ،ستون فقرات ریکاوری شود و صبح بدون احساس درد و خستگی از خواب بیدار شوید.

برخلاف تشک های سنتی،تشک های ارتوپدیک ازگرفتگی عضلات جلوگیری میکند.به دلیل اینکه سیستم پاکت اسپرینگ عمر بیشتری ازتشک های مشابه خود دارد،بیشتر ترجیح داده میشود.اما قانونی وجود ندارد که همه تشک های ارتوپدیک سیستم پاکت اسپرینگ داشته باشند.

تشک ارتوپدیک از چه ساخته شده است؟

اصطلاح تشک ارتوپدیک به نوعی تشک اطلاق می شود که نسبت به هر نوع تشک دیگری سفت تر و حمایت کننده تر از بدن است. تشک ارتوپدیک به گونه ای طراحی شده است که از مفاصل و کمر پشتیبانی عالی داشته باشد و هنگام خوابیدن به پهلو، ستون فقرات را در وضعیت خنثی نگه دارد.

تشک‌های ارتوپدیک اغلب از مموری فوم، فنر داخلی و لاتکس ساخته می‌شوند که پشتیبانی عالی بدن، کاهش فشار عالی، کنترل دما و تراز بهتر ستون فقرات را ارائه می‌دهند.

تشک های ارتوپدیک اغلب توسط پزشکان برای بیماران مبتلا به آسیب های کمر و کمردرد تجویز می شود .که مانع از خوابیدن آنها روی یک تشک معمولی می شود. تشک های ارتوپدیک در اندازه های مختلف مانند دونفره و تک نفر و نوجوان موجود هستند . می توانند از مواد مختلفی از جمله فنر داخلی، مموری فوم و لاتکس ساخته شوند.

تشک ارتوپدیک چیست؟
تشک ارتوپدیک چیست؟

انواع تشک های ارتوپدیک

1.تشک های ارتوپدیک فنر متصل(بونل میکرو)

ویژگی اصلی این تشک ها استحکام بالایی است که دارند و برای کسانی که از درد کمر رنج می برند گزینه مناسبی است.به دلیل داشتن سطحی نسبتا سفت باعث می شود که در زمان خواب پوزیشن مناسبی داشته باشید.همچنین در میان تمام تشک های ارتوپدیک دارای کمترین قیمت است.

سوپر ارتوپدیک پلاس

2.تشک های فنر منفصل(پاکت اسپرینگ)

فنرهای منفصل از تعداد بونل های بالاتری برخوردار است به همین دلیل کمی راحت تر از مدل فنرمتصل است.در تشک های ارتوپدیک فنر منفصل هر بونل داخل پاکت های جداگانه طراحی شده است که بدین وسیله متناسب با حرکات شما حالت می گیرد.

1.تشک رویال مدل پاکت اسپرینگ مموری دار
2.تشک رویال مدل پاکت اسپرینگ
3.پاکت اسپرینگ پد دار پلاس
درضمن به دلیل این تکنولوژی گزینه مناسبی برای زوج ها میباشد چراکه متوجه حرکات یکدیگر در زمان خواب نمیشوند.

تشک های ارتوپدیک مموری فوم

ویژگی اصلی تشک های ارتوپدیک مموی فوم این است که بسته به شکل بدن شما قالب میگیرد.وقتی هوا گرم است نرم و در هوای سرد سفت میشود و بدین ترتیب دمای بدن شمارا تنظیم میکند و شکل بدن شمارا به خود میگیرد.

پوزیشن خواب شما را پشتیبانی می کند و از وارد شدن فشار به منافصل و نقلط پرفشار بدن جلوگیری میکند . هر بار که از تشک برمی خیزید به شکل اولیه خود بازمیگردد.تشک های مموری فوم در عین حال باعث می شود گردن و ستون فقرات شما در یک راستا و در وضعیت عملکرد قرار بگیرد.

وزن بدن را در سطح تشک پخش می کند بطوری که شما متوجه افتادن لیوان هم نمی شوید.به همین دلیل تشک های ارتوپدیک مموری فوم بیشترین طرفدار را دارد و در عین حال گران ترین آنهاست.

تشک ارتوپدیک چیست؟
تشک ارتوپدیک چیست؟

مزایا و معایب تشک ارتوپدیک

مانند هر نوع تشک دیگری، تشک ارتوپدی مزایا و معایب خود را دارد. مهم است که قبل از خرید تشک ارتوپدی از آنها آگاه باشید.

مزایای تشک ارتوپدی پشتیبانی عالی برای بدن، تسکین درد و فشار و تنظیم دما است. با این حال، تشک های ارتوپدی سفت، سنگین و گران تر هستند. یک تشک ارتوپدی را انتخاب کنید که یک آزمایش خواب ارائه می دهد تا قبل از خرید آن را امتحان کنید.

از معایب استفاده از تشک ارتوپدی می توان به افزایش انتقال حرکت در هنگام استفاده از تخت مشترک اشاره کرد، تشک ارتوپدی سنگین تر است و جابجایی آن دشوارتر است و گران تر است.

علیرغم مزایای فراوان تشک های ارتوپدی، برخی افراد گزارش می دهند که تشک های ارتوپدی می توانند باعث کمردرد شده و منجر به تنش عضلانی و خواب بی کیفیت شوند.

کلام آخر

انتخاب تشک مناسب نقش مهمی در داشتن یک خواب راحت شبانه دارد. با تنوع انواع تشک های موجود، انتخاب تشکی که نیازهای شما را برآورده می کند دشوار می شود، به همین دلیل دانستن تفاوت بین انواع خاصی از تشک ها بسیار مهم است.

بسته به نیازهای خاص شما ممکن است یک تشک مناسب تر از دیگری باشد.به طور کلی، تشک های ارتوپدیک گران تر از تشک های معمولی هستند، بنابراین قبل از خرید به راهنمای قیمت تشک های ارتوپدیک رویال نگاهی بی ندازید.

تشک رویال سعی در این کرده که انواع تشک ها را به شما معرفی کند که در این مقاله به تشک ارتوپدیک چیست؟ پرداختیم .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

loading