تشک طبی

تشک طبی

تشک طبی

تشک طبی برای کسانی که با درد کمر از نوع مزمن و غیر مزمن روبرو هستند، اهمیت بسیار دارد. باید توجه کنید که مهم ترین نکته در انتخاب تشک، بررسی تاثیر آن بر سلامت جسمانی شما است. بنابراین انتخاب تشک نامناسب برای شرایط فعلی شما، خود نیزباعث بروز مشکلات عضلانی میشود.

تشک‌های طبی که سطحی سفت و انعطاف‌ناپذیر دارند، برای سلامت بدن و به خصوص جلوگیری از گودی کمر و فاصله میان مهره‌های آن مفید هستند. این تشک ها مانع بروز کمردرد زودرس می‌شوند و هنگام برخواستن از تخت خواب، احساس کمر درد نخواهید داشت.

انواع تشک طبی

تشک فول طبی :

مدل های فول طبی فنر را به طور کامل حذف کرده اند و تماما از لایه های اسفنج و فوم با دانسیته مختلف استفاده می کنند. درجه سفتی مدل های فول طبی معمولا بالا بوده و فرم کلی منسجم تری دارند.

تشک طبی فنری :

مدل های طبی فنری، همزمان از سیستم های پیشرفته تر فنر و فوم های طبی در یک محصول استفاده کرده اند. عموما فنر های این نوع از محصولات به صورت پاکتی، سلولی پاکتی و فنر ریز می باشد. استفاده از چندین لایه فوم با دانسیته های مختلف در طراحی این نوع محصول نیز به چشم می خورد.

تشک رویال
تشک طبی

تشک طبی رویال

مدتهاست که در مورد اصالت و کیفیت بالای محصولات تشک رویال بحث شده است. با کمک فن آوری های جدید در دنیای علم، پیشرفت چشمگیری نیز در این زمینه حاصل شده است. تشک رویال دارای سابقه ای طولانی در در خانواده های ایرانی هستند که با عملکرد خوب کارشناسان مجرب این شرکت، بیشتر تقویت شده و مجموعه خود را در سطح بین المللی گسترش داده است.

در سال های اخیر ، به دلیل بازخورد مثبت مصرف کنندگان، شرکت رویال اقدام به تولید محصولات تشک ویژه برای مسائل مختلف و شرایط سنی متفاوت کرده است. لیست محصولات تشک رویال شامل نمونه هایی برای کودکان و نوجوانان و انواع پزشکی (طبی یا ارتوپدیک) و تشک های فنری می باشد.

تشک مناسب برای درد مفاصل

اگر کمر درد دارید و تصمیم به خرید تشک طبی گرفته اید ما به شما خرید تشک های فنر منفصل یا تشک های مموری فوم را پیشنهاد می کنیم این تشک ها به صورتی طراحی و تولید شده اند که از گردن و ستون فقرات شخص حمایت کرده و کمترین فشار را به آن وارد کنند. تشک های آبی نیز از این جهت که شما می توانید حرارت آب داخلی تشک را تنظیم کنید می توانند گزینه مناسبی برای افراد دارای کمر درد باشند.

تشک طبی برای دیسک کمر

تشک های لاتکس و مموری فوم بهترین تشک های شناخته شده برای درد کمر هستند. انتخاب بین تشک لاتکس یا تشک مموری فوم بدون آشنایی با آن غیر ممکن می باشد. تشک های لاتکس از صمغ درخت کائوچو ساخته شده اند و به صورت طبیعی راحتی و درجه نرمی متعادلی را ارائه می دهند. حس فنری طبیعی که در تشک لاتکس وجود دارد بیشترین راحتی را برای افراد دارای کمر درد ایجاد می کند و حتی نسبت به مموری فوم پشتیبانی بیشتری از ستون فقرات خواهد کرد. تشک های لاتکس ضد آلرژی و ضد گردوغبار نیز می باشند و هنگام استراحت بر روی این تشک، فشاری بر روی بدن خود احساس نخواهید کرد و گردش خون به خوبی اتفاق خواهد افتاد.

تشک خوب چه تشکی است؟

تشک خوب در سلامتی بدن به خصوص ستون فقرات و گردن نقش مهمی دارد چون ما بیش از یک سوم عمر خود را در خواب به سر می‌بریم. اگر تشک شما غیراستاندارد، قدیمی و غیرقابل استفاده باشد شما را دچار بیماری‌های عضلانی و استقامتی می‌کند که رایج‌ترین آنها بیماری دیسک کمر است.

نوع تشک برای انواع افراد

تشک سفت : این تشک بیش‌تر برای کسانی توصیه می‌شود که روی شکم می‌خوابند. با تشک هارد یا سفت تراز کمر و شکم به خوبی برقرار می‌شود.

تشک متوسط : برای افرادی که عادت به پشت خوابیدن دارند، بستر متوسطی از تشک فنری، تشک طبی و …بهتر است. چون به خوبی ناحیه گردن، کمر و ستون فقرات را حمایت می‌کنند.

تشک نرم : برای افرادی که عادت دارند به پهلو بخوابند، تشک نرم بهتر است. در این حالت تشک سافت یا نرم قادر است فرورفتگی‌های بدن را را در این موقعیت پوشش دهد و تراز مناسبی ایجاد کند

تشک طبی

سفتی مناسب تشک طبی

تشک های طبی و تشک های ارتوپدیک به صورت تخصصی و برای مقابله با دردهای شبانه مفاصل و ستون فقرات و بر اساس آخرین مطالعات انجام شده بر ناهنجاری های ستون فقرات و مفاصل طراحی شده اند. درجه سفتی سطح این تشک ها به گونه ای است که ستون فقرات شما را به خوبی محافظت می کند اما اجازه نمی دهد که مانند تشک های خیلی نرم قسمت های میانی بدن در تشک فرو روند.

اگر تشک شما خیلی نرم باشد، قسمت میانی بدن شما در تشک فرو می رود و این امر منجر به خم شدن ستون فقرات و تغییر شکل به حالت غیر طبیعی و در نتیجه کمردرد می گردد. از آنجا که این تشک ها سطح سفت تری نسبت به تشک های معمولی دارند، نیاز افرادی که خوابیدن بر روی زمین ترجیح می دهند را تأمین می کند.

خرید تشک ارزان

نوع و کیفیت تشک بر روی خواب و سلامتی شما تاثیر مستقیمی دارد پس تشک ارزان را فراموش کنید. با خرید یک تشک مناسب و استاندارد شما سلامتی و خواب راحت خود را تضمین خواهید کرد.

تشخیص تشک طبی اصل از تقلبی

امروز فروشندگان برای بازاریابی و فروش بیشتر تشک‌های غیر استاندارد و یونولیتی را به جای تشک‌های طبی اصل و با نام برند‌های معروف معرفی می‌کنند. و یا مارک کنار تشک را جدا کرده و مارک برندهای شناخته شده را بر روی آنها نصب می‌کنند. تشک‌های تقلبی بسیار سبک و ارزان قیمت‌تر از تشک‌های فوم و اسفنجی هستند و طول عمر بسیار کمی نسبت به سایر تشک‌ها دارند. این نوع تشک‌ها معمولا در کارگاه‌های غیر استاندارد و از مواد اولیه بی کیفیت تولید می شوند.

برای انتخاب یک تشک خوب نیاز است که از نظر کیفیت و قیمت آن را بررسی کنید ودرست ترین تصمیم متناسب با نیازتان را بگیرید.

راهنما خرید تشک

اگر قصد خرید تشک را دارید باید برخی نکات را بررسی کنید، اول عرض تشک را بررسی کنید تشک های دو نفره استاندارد 160 سانتی متر و تشک های یک نفره استاندارد 90 سانتی متر عرض دارندو معمولا طول تمام تشک ها دو متر است. تشک باید در برابر وزن شما مقاوم باشد پس هر چه وزن شما بیشتر باشد باید از تشک سفت تری استفاده کنید. اگر حساسیت دارید حتما این موضوع را با فروشنده مطرح کنید تا شما را برای خرید تشک مناسب راهنمایی کند.همچنین دریافت گواهینامه استاندارد را فراموش نکنید.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

loading