تشک هتلی

تشک هتلی

خواب به عنوان یکی از عوامل اساسی برای سلامت، تمرکز، بهره وری و آرامش در نظر گرفته می شود. به همین دلیل، انتخاب صحیح تشک و تخت مخصوصاً برای هتل ها و سایر موسسات پذیرایی بسیار مهم است.

تشک هتلی

برای لحظه ای خود را به جای صاحب کسب و کار هتل قرار دهید .اگر شما صاحب یک هتل با ماموریت ایجاد اتاق مناسب برای مهمانان خود هستید، برای کدام مورد بیشترین پول را خرج می کنید؟
با اطمینان می توان فرض کرد که افرادی که اتاق هتل رزرو می کنند، این کار را با علاقه اولیه به خواب انجام می دهند.
در واقع، زمانی که در تعطیلات هستید، می خواهید از گردش ها، فعالیت ها نهایت استفاده را ببرید و سپس در پایان روز، روی راحت ترین تخت دنیا بپرید.
بر کسی پوشیده نیست که هتل ها پول زیادی را روی تشک های خود سرمایه گذاری می کنند.
وقتی در هتل های بزرگ تر اقامت می کنید، احتمالاً روی یک تشک تمام فوم نمی خوابید.
هتل ها معمولاً تشک هیبریدی یا ترکیبی از لاتکس و مموری فوم را انتخاب می کنند.
هتل‌های بزرگ که بر نظرات مهمانان متمرکز شده‌اند، صدای مشتریان خود را شنیده‌اند که می‌گویند مهم‌ترین چیز، در یک هتل داشتن یک خواب خوب شبانه است .

همانطور که متوجه شدید، برخی از برندهای بزرگ در صنعت مهمان‌داری، تخت‌خواب‌های مخصوص به خود را ایجاد کرده‌اند که اکنون در فروشگاه‌های و سایت ها آنلاین خود در دسترس هستند.

تشک هتلی
تشک هتلی

انتخاب نوع تشک هتلی

هر هتلی یا مؤسسه پذیرایی با توجه به نوع مهمانی که میزبانی می کند و تصوری که ممکن است بخواهد برای مهمانان خود ایجاد کند و همچنین رتبه خود هتل، الزامات متفاوتی دارد.
به عنوان مثال، یک هتل 5 ستاره لوکس ممکن است شرایط متفاوتی داشته باشد و نوع متفاوتی از تشک را نسبت به هتل 3 ستاره یا هتل آپارتمان انتخاب کند. به همین دلیل است که انواع تشک ها با ویژگی های مختلف، سیستم های پشتیبانی متفاوت و سطوح مختلف راحتی و انعطاف وجود دارد.

تشک های هتل از کجا می آیند؟

اگر تا به حال روی تخت هتلی خوابیده اید و احساس کردید در بهشت هستید، احتمالا حداقل یک بار فکر کرده اید که این تخت ها از کجا آمده اند.
بیشتر شیک‌ترین هتل‌های دنیا تخت‌ها و تشک‌های مخصوص خود را طراحی کرده‌اند.
برخی از تولیدکنندگان تشک ها هتلی محصولات خود را که برای هتل هاعرضه می کنند ،را به مصرف کننده معمولی می فروشند.

اما برخی دیگر تشک ها را منحصراً برای هتل هایی که با آنها کار می کنند می سازند.
بنابراین تشک های زیادی وجود دارد که در تعطیلات روی آن ها می خوابید و همه نمی توانند آنها را بخرند. با این حال، امید خود را از دست ندهید.

چرا تشک های هتل اینقدر راحت هستند؟

شیک ترین هتل ها تخت و تشک های مخصوص ساخته شده را از یک سازنده خاص دریافت می کنند. برخی از تولیدکنندگان  تشک سطح بالا (هتلی)می گویند که آنهامحصولات خود را به مصرف کنندگان معمولی هم می فروشند.

با این حال، بعضی از تولیدکنن تشک های لاتکس یا هر نوع تشک دیگری را منحصراً برای هتل های خاص ایجاد می کنند. این بدان معناست که هر تشکی که در یک هتل لوکس استفاده می شود برای مصرف کنندگان معمولی در دسترس نیست.

تشک هتلی
تشک هتلی

آنچه هتل ها در تشک به دنبال آن هستند؟

در اینجا چند معیار وجود دارد که یک تشک هتلی خوب را می سازد:
دو طرفه :

اکثر تشک هایی که امروزه فروخته می شوند فقط یک طرف دارند. حدود بیست سال پیش، تولیدکنندگان تشک از فروش تشک دو طرفه به تشک یک طرفه به عنوان یک اقدام کاهش هزینه تغییر کردند.

بسیاری از هتل ها طراحی دو طرفه را ترجیح می دهند زیرا می توانند تشک را بچرخانند و دوام و راحتی را بهبود بخشند. اما از آنجایی که هتل‌های بیشتری تخت‌های پایه قابل تنظیم را در اتاق‌های خود ادغام می‌کنند، تشک‌های یک‌طرفه محبوبیت و ترجیح بیشتری پیدا می‌کنند.

پشتیبانی از لبه :

لبه تشک دچار فرسودگی و پارگی روزانه می شود. بسیار مهم است که این قسمت از تشک برای دوام تقویت شده باشد ، به شما امکان می دهد بدون احساس غلت خوردن نزدیک به لبه تشک بخوابید.

سیستم سیم پیچ بادوام:

سیستم کویل(سیم پیچ ) در تشک می تواند به مرور زمان فرسوده شود. هتل ها به دنبال طراحی کویل آزمایش شده و واقعی هستند که از فولاد گرما ساخته شده است.

راحتی متوسط :

تشک ها از سختی کف تا نرمی مانند بالش متغیر هستند. هتل‌ها سعی می‌کنند تشکی را در وسط این طیف انتخاب کنند تا بیشترین تعداد خواب ممکن را خشنود کنند.

 

تشک هتلی
تشک هتلی

انواع تشک هتلی

متداول‌ترین نوع تشک‌هایی که در اکثر هتل‌های برای ایجاد احساس راحتی بیشتر در تخت خواب‌شان برای مهمانان استفاده می‌شود،

به شرح زیر است:
مموری فوم:

از آنجایی که تشک های مموری فوم می توانند با فرم بدن شما مطابقت داشته باشند، به شما کمک می کنند تا از هر موقعیت خوابی بدون ایجاد احساس ناراحتی لذت ببرید.

مهمانانی که از خوابیدن روی تشک های مموری فوم لذت می برند، احتمالاً فشار و درد کمتری در بدن خود احساس می کنند. علاوه بر این، این تشک ها حتی می توانند حرکت شما را جذب کنند.

بنابراین، هیچ شانسی برای بیدار شدن شما در شب با حرکت همسرتان در حالی که در خوابیدن هستید واو تکان می خورد یا می چرخد، وجود ندارد.

تک های بادی:

احتمالاً وقتی به تشک‌های بادی فکر می‌کنید، تخت‌های بادی به ذهنتان خطور می‌کند، اما این‌ها چیزی متفاوت از آن‌هایی هستند که در سفرهای کمپینگ دیده‌اید.

این تشک های راحت حاوی محفظه های پر از هوا به جای سیم پیچ هستند. بنابراین، می توانید آنها را به راحتی تنظیم کنید و به همان نواحی بدن فشار وارد نمی کنند.

همچنین تشک های با کیفیت خوب دیگری نیز برای زوج هایی با ترجیحات خواب متفاوت وجود دارد.

درونی:

یکی دیگر از رایج ترین انواع تشک که در هتل ها یافت می شود، تشک فنر داخلی است. تشک های فنردار به دلیل وجود مجموعه ای از سیم پیچ ها در زیر پد فوم، لاتکس یا بالش، تراورس ها را قادر می سازند تا به حداکثر پشتیبانی دست یابند.

این تشک ها از نظر سفتی و قیمت در رنج های مختلفی موجود می باشند. بنابراین، هتلداران می توانند با توجه به بودجه خود، بهترین گزینه را پیدا کنند.

لاتکس:

تشک‌های لاتکس از لاستیک مصنوعی یا طبیعی ساخته شده‌اند و شناخته شده‌اند که با همان سطح راحتی که از یک تخت مموری فوم با کیفیت خوب دریافت می‌کنید، از کاربر پشتیبانی می‌کنند.

این تشک ها برای مهمانانی که تشک های سفت تر را ترجیح می دهند بسیار مناسب است.

تشک هتلی
تشک هتلی

هنگام انتخاب تشک های هتلی چه ویژگی هایی را باید در نظر بگیرید؟

بر اساس تحقیقات انجام شده، در بین انواع مسافران، اعم از مسافران تجاری و تفریحی، دومین ویژگی مهم بعد از رعایت بهداشت که در اتاق مهمان هتل به دنبال آن هستند، کیفیت و طراحی تشک است.

هنگامی که افراد برای تفریح یا تجارت از خانه خود دور می شوند، در واقع به دنبال خانه ای دور از خانه خود هستند و بنابراین کیفیت تشک کیفیت خواب آنها را تعیین می کند.

چند ویژگی اصلی وجود دارد که باید هنگام تغییر تخت و تشک هتل خود در نظر بگیرید:

1. اندازه تخت

اولین چیزی که میهمان می تواند به محض ورود به اتاق مهمان در هتل ببیند اندازه تخت است. تختی که سایز بزرگتری دارد مانند تخت کینگ یا کوئین معمولاً نشانه تجمل گرایی و مربوط به راحتی و آرامش است.

2.طراحی وزیبای

دومین ویژگی مهمی که یک مهمان می تواند حتی قبل از نشستن یا دراز کشیدن روی تخت متوجه شود، طراحی وزیبای آن است. یک تشک مجلل با طراحی خوب و بلند تر همراه با زبیا ملایم، حس یک تجربه خواب راحت را ایجاد می کند.

3. بهداشت

امروزه بهداشت تشک به عنوان یکی از ملاحظات حیاتی مهمانان هتل شماست.

تشک با زیپ به راحتی قابل جابجایی و قابل شستشو، همراه با سیستم Mesh سه بعدی هوا در کناره های تشک که گردش هوا را در قسمت داخلی تشک افزایش می دهد .

همچنین استفاده از محافظ تشک با کیفیت بالا باعث می شود مهمانان شما به هتل شما برگردند.

4. سیستم پشتیبانی موثر و استحکام تشک

پیروی از سه ویژگی حیاتی که یک مهمان می تواند بلافاصله هنگام ورود به اتاق مهمان پیدا کند، سیستم پشتیبانی عالی بدن و همچنین استحکام تشک است.

فن‌آوری نوآورانه فنرهای بسته‌بندی جداگانه، اعم از چند جیب، نانو یا میکرو، به دلیل نوع فشار متفاوتی که به قسمت‌های مختلف بدن وارد می‌کنند، پشتیبانی انعطاف‌پذیر و پایداری را فراهم می‌کند.

همچنین، تشکی با استحکام متوسط، راحتی آناتومیکی و پشتیبانی پایدار را ارائه می‌کند، بنابراین مهمانان شما احساس آرامش و بدون تنشی را تخربه می کنند.

5. تشک با کیفیت بالا

استفاده از تشک های با کیفیت بالا به خصوص در هتل های لوکس ضروری است. نه تنها به این دلیل که از فوم مموری استفاده شده، راحتی و نرمی بیشتری را ارائه می دهد ، بلکه به توزیع یکنواخت وزن و افزایش طول عمر تشک هم کمک می کند.

6.گارانتی موجود

یکی دیگر از ویژگی های اصلی که هنگام جستجوی یک تشک هتلی خوب نباید آن را نادیده بگیرید، گارانتی موجود است که ارائه می دهد.

یک تشک خوب معمولا بین 5 تا 20 سال ضمانت دارد.

هر چه گارانتی تشک طولانی‌تر باشد، از تاریخ خرید تشک تا پایان عمر گارانتی آن، برای هر مشکلی که ممکن است ایجاد شود، گارانتی بیشتری می‌دهد.

هر کارخانه تشک سازی و همچنین خود هر تشک شرایط خاص خود را دارد و معمولا نمی توان برای همه چیز گارانتی داد.

با این وجود، مهم ترین مشکلاتی که ممکن است رخ دهد مانند افتادگی یا عیوب درزها یا کلاف ها معمولاً گارانتی داده می شوند.

7.قیمت

حتی اگر خرید یک تشک با کیفیت خوب برای مهمانداری شما ضروری است، این لزوماً به این معنی نیست که باید گران باشد.

قیمت به نوع، اندازه و همچنین برند تشکی که ممکن است انتخاب کنید بستگی دارد.

کلام آخر

دلایل زیادی وجود دارد که تشک هتلی رویال هدیه خوبی است برای عزیزانتان
کیفیت تشک هتلی که روی آن می خوابید، می تواند خیلی مهم باشد برای یک استراحت و آرامش در تعطیلات.
بهترین از همه این است که اکنون می توانید آرامش تعطیلات را در اتاق خود به طور کامل بازسازی کنید.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

loading