تشک

تشک

  خرید تشک همیشه مسئله مهمی است , چرا که مستقیما با سلامتی شما ارتباط دارد .

به این فکر کنید که شما بطور متوسط 8 ساعت در رختخواب خود سپری میکنید و بدنتان قرار است روی تشک به آرامش برسد و یک روز پر انرژی را فردا آغاز کنید . به دلیل افزایش آمار مشکلات کمر درد و دردهای ناحیه ستون فقرات خرید تشک مناسب دغدغه بسیاری از افراد است .

ویژگی های یک تشک تخت خواب استاندارد خوشخواب

تشک استاندارد، تشکی است که از فروشگاه مشخص و معتبر خریداری شده باشد. شما نمی توانید انتظار داشته باشید که از فروشگاهی بدون صلاحیت و اعتباردهی، کالایی را خریداری کنید که استاندارد باشد. پس در وهله نخست، تشک خوب و استاندارد را از فروشگاه های مجوز دار از اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان کالای خواب در شهر خود، خریداری کنید.

تشک رویال

یک تشک استاندارد خوشخواب، باید فنرهای قوی داشته باشد. البته نوع پارچه ، استحکام و مقاومت آن، طریقه دوخت و بسته بندی ، معمولا راهکارهایی برای شناسایی اصالت کالا و مرغوبیت آن است.

انواع تشک

فنری

تشک های دارای فنر داخلی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین طراحی های مدرن هستند. تولیدکنندگان در ساخت این محصولات مقاوم، از سیستم های نگهدارنده متفاوت فنر مارپیچ مثل فنرهای متصل به هم یکپارچه یا فنرهای پیچیده شده در پاکت های مجزا استفاده می کنند. سپس با انواع مختلفی از مواد داخلی فنرها را می پوشانند تا یک محل خواب راحت را فراهم کنند.

پرفروش ترین تشک های رویال

با ابزارهای پیشرفته ای همچون فوم ها، فیبرها و لایه های اضافه فنرهای استیل کوچکتر که امروزه در ساخت این محصولات به کار می روند، تشک های فنری محکم تر و راحت تر از هر زمانی هستند. به عنوان یکی از پرطرفدارترین تشک های موجود در بازار، تشک های دارای فنر داخلی هنوز هم پرفروش ترین تشک ها در سطح دنیا هستند.

تشک فنری

مموری فوم

تشک مموری فوم بسیار متفاوت از انواع دیگر تشک است. ابتدا در سال 1970 ناسا از مموری فوم برای ارتقای کیفیت زیر ساخت صندلی و جلوگیری از شکستن و از بین رفتن صندلی های خلبانان و مسافران هواپیما استفاده کرد. ناسا از نتیجه این کار راضی بود.

همین امر تولیدکنندگان را ترغیب کرد تا از مموری فوم در طراحی و تولید انواع بسیاری از محصولات استفاده کنند. در مدت کمی این محصولات طرفداران بسیاری پیدا کرد و به عنوان یکی از پرطرفدارترین طرح ها بین مشتریان شناخته شد.

تشک مموری

این نوع تشک ها با یک لایه از مواد ویسکواِلاستیک حساس به دما پر شده اند. به همین دلیل گران قیمت هستند. شکل آن می تواند متناسب با شکل بدن شما تغییر و بنابراین حرکات شما را محدود کند. در نتیجه به بهبود درد مفاصل و دردهای ناشی از بد خوابیدن کمک میکند.

همچنین لایه اِلاستیک آن باعث می شود رختخواب گرم تر به نظر برسد. به همین دلیل مناسب همه افراد نیست. اما آنهایی که این محصول را دوست دارند آن را بهترین نوع این محصول می دانند که تا به حال داشته اند.

نوعِ مموری فوم دومین نوع محبوب بین خریداران است. در پژوهشی که درباره میزان خرید انواع تشک انجام شد، نزدیک به یک چهارم خریداران این نوع را انتخاب کرده بودند.

لاتکس

محبوبیت این نوع محصول (لاتکس) روزبه روز افزایش می یابد ، علاوه بر اینکه این تشک ها از مواد طبیعی ساخته شده اند ، استحکام آنها نیز عالی است.

اگرچه، تمامی تشک های لاتکس به یک شکل تولید نمی شوند.دو روش متفاوت برای تولید این نوع وجود دارد و در نتیجه دو محصول کاملا متفاوت به لحاظ کیفیت ،تولید می شود.

دنلپ

درطی فرآیند دنلپ، شیره غلیظی که از درخت خارج شده را گرفته و پس ازشکل گیری مناسب آن، شیره به شکل محصول نهایی پخته خواهد شد.

تالالی

لاتکس تالالی شامل دو مرحله اضافی است که در نهایت منجر به ایجاد ستون هایی می شود که هوا راحت تر جریان می یابد .

این باعث می شود توانایی نفس کشیدن افزایش یابد .

با از بین بردن هوا به واسطه استفاده از وکیوم و سپس بلافاصله یخ زدن لاتکس قبل از پخت

مصرف کنندگان قادر به لذت بردن ازخواب درمکانی خنک تر هستند .

علاوه بر این حقیقت که این محصولات اثر مخرب کربن بر محیط زیست را کاهش می دهند،دیگر ویژگی منحصر به فرد این محصولات این است که از مواد شیمیایی در آنها استفاده نمی شود.

تشک نوزاد

از موارد مهم که در زمان خرید سیسمونی توسط والدین بسیار به آن توجه می‌شود، تخت نوزاد می‌باشد. در کنار این وسیله خرید تشک نیز یکی از ضروریات این خرید محسوب می‌شود. نکته مهم در رابطه با این وسیله توجه بسیار به آن در زمان خرید می‌باشد. اغلب توجه والدین به نوع طرح و دیزاین تخت برای اتاق کودک می‌باشد. شاید کمترین توجه به انتخاب تشک نوزاد در این خرید وجود داشته باشد که بسیار امری ضروری در سلامت جسمی کودک محسوب می‌شود؛ بنابراین توصیه ما به والدین عزیز در زمان خریداری وسایل سیسمونی توجه به تشک مناسب برای نوزاد می‌باشد.

یک تشک خوب نه تنها زمان خواب را برای کودک شما دل‌چسب‌تر می‌کند بلکه از استخوان‌های در حال رشد او نیز محافظت می‌کند و به هنگام خواب نیز ایمنی کودک را حفظ می‌کند. اطمینان حاصل کنید که خوشخواب تختی که مخصوص کودک است را انتخاب کرده‌اید. زیرا خوشخواب نرم، ریسک خفگی و ابتلای کودک به سیدس (سندرم مرگ ناگهانی نوزاد) را بالا‌تر می‌برد. خوشخوابهایی که برای کودکان بزرگ‌تر و افراد بالغ طراحی شده‌اند ممکن است استحکام کافی را نداشته باشند. در زمان انتخاب تشک های مخصوص نوزاد باید به موارد بسیاری توجه کنید و تنها تمرکز خود را بر روی قیمت و هزینه آن معطوف نکنید.

از موارد مهمی که در زمان خرید کالای خواب نوزاد می‌بایست به آن توجه شود ابعاد، اندازه، جنس و همچنین طرح‌های مختلف آن است؛ بنابراین با توجه به این ویژگی‌ها می‌بایست در زمان خرید دقت کافی و لازم را داشته باشید.

تشک باید سفت یا نرم باشد؟

تشک باید به اندازه ای سفت باشد که ستون مهره ها در “وضعیت عملکرد” (یعنی همان مقدار انحنائی که در حالت ایستاده در کمر وجود دارد) قرار بگیرد. اگر آنقدر سفت باشد که این انحنا به طور کامل از بین برود و یا آنقدر نرم باشد که کمر بیش از اندازه انحنا پیدا کند، فرد دچار کمر درد می شود. البته وزن افراد در تهیه تشک مناسب مهم است .

  • با درجه نرمی 1 بسیار نرم بوده و برای وزنهای سبک  مناسب است .
  • با درجه نرمی 2 و 3 نرم هستند و برای افرادی که خواهان تشک نرم هستند مناسب است .
  • با درجه نرمی 4 و 5 تشک طبی و فنری و نرمال حساب میشوند که توصیه ما , استفاده از این نوع تشکها است .
  • با درجه نرمی 6 و 7 تشک های سفت هستند که دارای اسکلت و یا فنربندی سفتی هستند , مناسب کسانی که تشک سفت را میپسندند .

تشک رویال مدل آسا

سایز تشکی که می‌خواهم، باید چقدر باشد؟

سایز این محصول اولین نکته‌ای است که باید به آن توجه داشته باشید. ابعاد اتاق را در هنگام خرید مدنظر قرار دهید. زیرا ابعاد بزرگ برای یک اتاق نسبتا کوچک به هیچ وجه انتخاب مناسبی نیست. از طرفی قد شما نیز در انتخاب این محصول بسیار مهم است. تشکی را خریداری کنید که در هنگام خواب زیر پاهایتان خالی نباشد. همچنین در صورت نیاز به یک تشک دونفره، پهنای آن نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است.

سایزهای مختلف

در ادامه ابعاد استاندارد را شرح می‌دهیم:

  • تک ­نفره: ۲۰۰ * ۹۰ سانتی‌متر.
  • تک ­نفره بلند: ۲۰۰ * ۱۲۰ سانتی‌متر.
  • دوبل/کامل: ۲۰۰ * ۱۴۰ سانتی‌متر.
  • کوئین: ۲۰۰ * ۱۶۰ سانتی‌متر.
  • کینگ: ۲۰۰ * ۱۸۰ سانتی‌متر.
  • کالیفرنیا کینگ: ۲۰۰ * ۲۰۰ سانتی‌متر.

تشک آویژه

پارچه محافظ

پارچه محافظ می تواند از نوع پارچه ژاکارد یا نخی-سوزنی یا پارچه گرد بافت باشد که با توجه به نوع محافظ، فرآوری های مختلفی روی آن انجام می شود. مثلا در محافظ ضد آب، پارچه دارای نایلکس بیشتر و لایه لمینیت است که رطوبت را عبور ندهد و در برابر شستشو مقاوم باشد، ولی در محافظ ترموباند، پارچه نخی تر است و لایه زیر از نوع ترموباند است که هم تعرق کمتری داشته باشد و هم عدم عبور رطوبت در پارچه در حد تعرق بدن وسطح کم آب می باشد.

برای دیدن از صفحه رسمی اینستاگرام روی متن زیر کلیک کنید :
رویال تشک


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

loading